Yardım ve Öneriler

Garanti'li VIOP işlemlerini nasıl yapabilirim?

VIOP işlemlerinizi Garanti Bankası üzerinden 2 şekilde yapabilirsiniz.

  • Yatırım Merkezlerimiz Aracılığıyla: Şubeniz üzerinden Yatırım Merkezlerimize yönlendirilerek, ya da Yatırım Merkezlerimizi ve Seans Odalarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Yatırım Merkezlerimiz için tıklayınız.
  • İnternet Üzerinden: İnternet üzerinden Garanti'li VIOP işlemleri yapmak için hesabınızın bulunduğu şubemize gelerek ilgili VIOP sözleşmelerini imzalamanız gerekmektedir. Gerekli evrak bilgisi ve Garanti VIOP İnternet işlem şartları ile ilgili ön bilgi almak için şubenizi arayabilirsiniz.

Tarafımıza ulaşan sözleşmelerinizle VIOP hesabınız Takasbank sistemine tanımlanır ve ertesi gün hesabınız aktif hale geçer. Garanti Bankası'nın Takasbank nezdindeki hesabına teminat aktarımını gerçekleştirdiğiniz anda işlem yapabilirsiniz.
Garanti Bankası İnternet VIOP işlemlerinde komisyon oranımız işlem hacmi üzerinden %0,084(onbinde 8,4) olarak uygulanmaktadır.

İlgili sorular

  1. VIOP'ta (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) işlem yapmanın avantajları nelerdir?

    Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası yatırımcıya açığa satış imkanı tanımaktadır. Etkin bir şekilde alternatif yatırım araçlarına dağıtma imkanı sunmaktadır.

  2. Almış/Satmış olduğum sözleşmelerde yatırmış olduğum teminatın sürdürme teminatının altına indiğinden nasıl haberim olacak?

    Temerrüt durumuna düşmemek için ertesi iş günü saat 13.30 'a kadar internet üzerinden belirtilen teminat tutarını yatırmanız gerekmektedir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti