Yardım ve Öneriler

Şifrematik'in ürettiği şifreler ne kadar süreyle geçerli? Unutursam Garanti İnternet'e girebilir miyim?

Her üretilen Garanti İnternet şifresi 36 saniye boyunca geçerlidir. Bu süre içerisinde Garanti İnternet'e bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Süre sonunda cihaz kendiliğinden kapanacaktır. Şifrematik tarafından üretilen şifreleri kullanmazsanız herhangi bir sorun olmayacaktır.
Bireysel Garanti İnternet kullanıcısıysanız, bankamız sistemlerinde kayıtlı bir cep telefonunuz varsa ve Şifrematik'inizin 'Yedek Şifre' özelliğini kullanıma açtıysanız, Garanti İnternet'e girişte ihtiyacınız olan şifreyi cep telefonunuza kısa mesaj ile talep edebilirsiniz.
Şifrematik'inizi bir defa aktive ettikten sonra bir daha eski sabit şifrenizi kullanamazsınız. Artık her Garanti İnternet girişinde Şifrematik'inizin ürettiği tek kullanımlık güvenli şifreleri kullanmanız gerekmektedir. Dolayısıyla, Şifrematik yanınızda olmadığı zamanlarda, daha önceden 'Yedek Şifre' özelliğini de kullanıma açmamışsanız, Garanti İnternet'i kullanamazsınız.

İlgili sorular

  1. Şifrematik'im kaybolur ya da çalınırsa ne yapacağım? Kaybolan ya da çalınan Şifrematik başka biri tarafından kullanılabilir mi?

    Şifrematik'inizin kaybolduğunu ya da çalındığını düşünüyorsanız 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak kullanıma kapatabilirsiniz.

  2. Şifrematik'in PIN Kodu nedir? Unutursam ya da değiştirmek istersem ne yapacağım?

    Şifrematik PIN Kodu, Şifrematik ile şifre üretmenizi için sizin belirleyeceğiniz bir güvenlik kodudur. PIN Kodunu 5 defa yanlış girerseniz Şifrematik'iniz kilitlenecektir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti