Yardım ve Öneriler

Kredi kartı başvurusunda hangi durumlarda garantör gerekmektedir ve Başvuru Formu'nda yer alan referans kişi garantör yerine geçer mi?

Yalnızca çalışmayanlar (ev hanımı, öğrenci) veya yabancı uyruklu kişiler garantör göstererek başvuru yapmalıdırlar. Bu tip başvurularda kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi asıllarının gösterilmesi, fotokopisinin ibraz edilmesinin yanı sıra garantörün kimlik belgesi (nüfus cüzdanı) gerekmektedir. Garantörün adı, soyadı, ev ve telefon bilgileri, başvuru formunda bulunan referans bilgi sahası kısmına yazılmalıdır. Garantörün adres bilgisi ise formda bulunan "NOT" kısmına yazılmalıdır. Garantörün kimlik fotokopisi, karta başvuran kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte forma tutturulmalıdır. Yabancı uyruklular kimlik belgesi olarak pasaportlarını kullanabilirler.

Referans gösterilen kişi başvuru sahibinin bilgilerini doğrulamak için aranır. Başvuru sahibinin riskini taşımaz.

İlgili sorular

  1. Kimler kredi kartı başvurusunda bulunabilir, başvurumu hangi belgelerle nereden yapabilirim?

    18 yaşını aşmış ve düzenli gelir sahibi herkes, garantör gerekmeksizin başvurabilir. Gelir sahibi olmayan ve yabancı uyruklular bir garantör eşliğinde başvurmaları gerekmektedir.

  2. Kredi kartı şifremi yeni alacaksam ya da unuttuysam nasıl alabilirim ve yenileyebilirim?

    Kredi kartı şifrenizi almak için 444 0 333 Alo Garanti'yi arayıp, kart şifresi almak istediğiniz belirtin. İlgili adıma yönlendirildiğinizde güvenlik sorgulamasından geçtikten sonra kart şifrenizi alabilirsiniz. Garanti İnternet kullanıcısı iseniz Kart İşlemleri/Şifre İşlemleri /Şifre Belirleme-Değiştirme adımından kredi kartınıza şifre alabilir ya da Şifre Eşitleme adımından daha önce şifresini almış olduğunuz bir kredi kartınızın şifresi ile eşitleyebilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti