Yardım ve Öneriler

40 seans emri nedir?

 • Alış/Satış adımında 1 veya 2 seans için emir verebilirken bu işlem adımında sabah seansında minimum 3, öğleden sonra minimum 2 maksimum 40 seansa kadar giriş yapabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz hisse senedi için girebileceğiniz fiyat aralığı, fiyatlarda 40 seans boyunca oluşabilecek taban-tavan hareketleri gözönüne alınarak belirlenmiştir.
 • Girdiğiniz fiyat, seçtiğiniz hisse senedi için fiyat taban-tavan aralığına girdiğinde BIST'e iletilecek, bu aralıkta değilse o seans için iletilmeyecektir. (İletilmemesine rağmen seans sayısı 1 azalacaktır)
 • Emriniz, BIST'e iletilip gerçekleşmediğinde de girdiğiniz seans sayısı kadar sistemimizde tutulacaktır.
 • Seans sonuna kadar emrinizin kısmen gerçekleşmesi durumunda, emrinizin kalan kısmı için sonraki seanslarda emir gönderilmeyecektir.
 • Portföyünüzde bulunmayan hisse senetleri için de satış emri verebilirsiniz. Her seansın başında yapılacak kontrol sonucu, emir verdiğiniz hisse senedi hesabınızda bulunuyorsa emriniz BIST'e iletilecektir.
 • Emir karşılığında bloke konacak ürünlerinizin tutarı yetersiz olsa bile hisse senedi alış emri verebilirsiniz. Her seansın başında yapılacak kontrol sonucu, bloke konabilecek ürün tutarınız yeterli olduğunda emriniz BIST'e iletilecektir.
 • Emirlerinizde değişiklik yapmak için Emir Takibi adımını kullanabilirsiniz. Borsada reddedilen emirlerdeki değişiklikler, emrin durum kodu, ilgili seansın bitiminden bir süre sonra "Bekliyor" olarak değiştiğinde yapılabilir.

İlgili sorular

 1. Hisse senedi kredisi kullanmak istiyorum, ne yapmam gerekir?

  Portföyünüzdeki hisse senetlerinden uygun görülenler teminat kapsamına alınarak bu hisse senetleri karşılığında anında kredi kullanabilirsiniz.

 2. Hisse senedi seans saatlerini öğrenebilir miyim?

  Birinci seans 09:30-12:00 saatleri arasında; ikinci seans 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti