Yardım ve Öneriler

Alış emirleri karşılığında hangi ürünlere bloke konur?

Alış emirlerinizde satış limiti, yatırım fonu, vadesiz hesap, repo, hazine bonosu ve devlet tahvili ürünlerinize 1'den 5'e kadar seçtiğiniz sırayla işlem tutarı ve komisyon toplamı kadar bloke konulur.
Bloke konulabilecek ürünlerinizin detaylarını görüntülemek için "Detay" butonunu kullanabilirsiniz.
Aynı sırayı birden fazla ürün için seçemezsiniz.
Ürünlerinize konulan bloke, emrinizin gerçekleşmesinden 2 iş günü sonra kaldırılacaktır.
Gerçekleşen alım emirleriniz karşılığında yatırım fonlarınızın üzerine bloke konulduğu taktirde 2 iş günü sonra fon satışı otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.
Gerçekleşen alım emirleriniz karşılığında hazine bonolarınızın ve devlet tahvillerinizin üzerine bloke konulduğu taktirde 2 iş günü sonra satışları otomatik olarak yapılmamaktadır. Bono-tahvil satışı yapmak istediğiniz taktirde 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak bonove tahvillerinizin üzerindeki blokeyi kaldırtabilirsiniz.
Ürünleriniz üzerindeki blokeleri Yatırımlarım adımından görüntüleyebilirsiniz.
Serbest fiyatlı alış emri girmeniz durumunda işlem tutarı senedin ilgili seansdaki tavan fiyatı üzerinden hesaplanarak bloke konacaktır.
Hisse senedi kredisi kullanıyorsanız, kredi limitiniz vadesiz hesap limiti olarak görüntülenecektir.

İlgili sorular

  1. Hisse senedi kredisi kullanmak istiyorum, ne yapmam gerekir?

    Portföyünüzdeki hisse senetlerinden uygun görülenler teminat kapsamına alınarak bu hisse senetleri karşılığında anında kredi kullanabilirsiniz.

  2. 40 seans emri nedir?

    Alış/Satış adımında 1 veya 2 seans için emir verebilirken bu işlem adımında sabah seansında minimum 3, öğleden sonra minimum 2 maksimum 40 seansa kadar giriş yapabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti