Hisse Senediişlemleri

Garanti İnternet ile siz neredeyseniz borsa orada.

.

Tüm hisse senedi işlemlerinizi Garanti Cep ve İnternet'i kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de yatırımlarınızı kendiniz yapın, kazanç fırsatlarını kaçırmayın.

Garanti Cep ve İnternet ile Hisse Senedi hesabı açmak çok kolay!

Hisse Senedi hesabınızı şubeye gitmeden, Garanti Cep ve İnternet’ten kolayca açabilir ve hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Cep ve İnternet’te hisse senedi hesap açılış adımına nasıl ulaşabilirim?

Garanti Cep ve İnternet’ten kolayca sözleşmelerinizi onaylayın, hızlıca hisse senedi hesabınızı hesap işletim ücreti olmadan açın!*

 • Garanti İnternet’e giriş yaptıktan sonra, “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “Garanti Yatırım Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.
 • Garanti Cep’e giriş yaptıktan sonra “Yatırımlar”> “Hisse İşlemleri”> “Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

*Hisse senedi hesap açılışı için Uygunluk Testi yapılması zorunludur. Uygunluk Testi’ne Garanti İnternet’ten “Yatırım”> “Yatırımcı Testleri” adımından ulaşabilirsiniz.

Garanti İnternet'teki Hisse Senedi işlem özelliklerinin tümüne 444 0 333 Alo Garanti'den de ulaşabilirsiniz.

Garanti İnternet'ten yapabileceğiniz Hisse Senedi işlemleri:

Hisse Alış/Satış:

Garanti Bankası'ndaki yatırım hesaplarınızı listeleyebilir ve istediğiniz hesabınız üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz:

 • Alış/Satış: Alış/Satış butonu ile seçtiğiniz hisse senedine ilişkin alış/satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • 40 Seans Emir: 40 Seans Emir işlemi ile, gireceğiniz emirin geçerlilik süresinin 40 güne kadar geçerli kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Zincir Emir: "Bekliyor" ya da "Borsada" durumunda olan bir emrinizi veya yeni vereceğiniz bir emrinizi ana emir olarak tanımlayıp, bu emrin gerçekleşmesi durumunda işleme konulmak üzere zincir emir ekleyebilirsiniz.

Bloke Sıralama:

 • Bloke sıralamasına alabildiğiniz ürün sayısını arttırdık. Bundan böyle farklı ürünleri de blokeye alabilirsiniz. Vadesiz TL, Vadesiz Döviz, Repo, GPY İstanbul Serbest Fonu, GPY 2.Para Piyasası Fonu, GPY 1. Para Piyasası Fonu, Satış Limiti, Devlet Tahvili, Hazine Bonosu, YP Devlet Tahvili, Eurobond yatırımlarınızı işlem sırasında blokeye alabilirsiniz.

Hisse Senedi Emirleri:

Emirlerim adımından o güne ait emirlerinizi listeleyebilir ve aşağıdaki diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • Emir Sorgulama: Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, emir durumu, emir işlem tipi, emir hisse kodu, emir tipine göre aradığınız emirleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Emir İptal: Gerçekleşmemiş emirleri iptal edebilirsiniz.
 • Emir Düzeltme: Verdiğiniz emir gerçekleşmeden önce adet, fiyat ve geçerlilik süresi hakkında düzeltme yapabilirsiniz.
 • Emir İyileştirme: Verdiğiniz emirlerin fiyatlarında iyileştirme yapabilirsiniz.
 • Emir Bölme: Ana emrin adedini azaltarak, ana emri ufak emirlere bölebilirsiniz.
 • Gerçekleşen Emir Detayı: Sonuçlanan emirlerin gerçekleşme detayını görüntüleyebilirsiniz.
 • Zincir Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emre bağlı zincir emirleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Bloke Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emriler için blokeye alınan ürünleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Akıbet İzleme: Bu adımdan verdiğiniz emre ait tarih, saat, işlem bilgisi ile emrin fiyat, adet ve durum bilgilerine erişebilirsiniz.

Hisse Senetlerim:

Bu adımda hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım hesaplarınızı görüntüleyebilir ve aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • Özet Bakiye: Görüntülemek istediğiniz yatırım hesabınızın bakiye ve bloke bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Hisse Senedi Hareketleri: Seçtiğiniz yatırım hesabında yer alan hisse senetlerinin ve daha önceden bu hesabınızdan işlem gören hisse senetlerinin hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Nakit Akışı: Seçtiğiniz yatırım hesabınıza ait günlük nakit hareketlerinize ulaşabilirsiniz.
 • Hisse Senedi Hesabı Kapama: Bu bölümden hisse senedi hesabınızı kapatabilirsiniz.
 • Nemalandırma: Bu adımdan, hisse senedi hesabınızın bağlı olduğu Banka vadesiz mevduat hesabınızda bekleyen bakiyelere ilişkin nemalandırma isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Garanti Yatırım Hisse Senedi Hesap Açılışı:

Hisse Senedi Hesap Açılışı adımında, hesap açılış belgelerinizi dijital ortamda onaylayıp hisse senedi hesap açılışı gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Yatırım Hesap Tanımlama:

Bu adımdan, hisse senedi hesabınızdan gerçekleştireceğiniz işlemlerinizin teminatlarını ve Sermaye Piyasası mevzuatı doğrultusunda öz kaynak hesaplamalarında kullanılacak hesap/ürünleri belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz hesap/ürünler Garanti Yatırım tarafından görüntülenebilecek ve teminat olarak kullanılabilecektir.

Komisyon İşlemleri:

Bu adımdan Hisse Senedi işlemleri sırasında yapılan komisyonların detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

 • Komisyon Modeli Seçim: Bu adımdan Hisse Senedi işlemlerinde kullanmak istediğiniz komisyon modelini seçebilirsiniz. İşlemleriniz için Garanti İnternet'i kullanırsanız, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Komisyon Modeli Detay: Bu adımdan hacminize bağlı komisyon oranınız için detaylı ödenen ve bir sonraki dönemde ödeyeceğiniz muhtemel komisyon basamağını görüntüleyebilirsiniz.
 • Komisyon İzleme: Bu adımdan seçtiğiniz tarih aralığında ödediğiniz komisyonları izleyebilirsiniz.

Bloke İşlemi:

Bu adımdan Bloke sıralama, Bloke hareketleri, Bloke hesapları ve Bloke Tipi Seçimi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Bloke Sıralama: Hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım ürünlerinin ve bu ürünlere hangi sıra ile bloke konulacağının tanımını yapabilirsiniz.
 • Bloke Hareketleri: Seçilen tarih aralığında yapılan hisse senedi alış işlemlerine istinaden konulan blokeler ve statülerini izleyebilirsiniz.
 • Bloke Hesapları: Yatırım hesabınıza bağlayabileceğiniz 1 adet vadesiz hesap ile 2 adet döviz hesabını izleyebilir ve tanımlayabilirsiniz.
 • Bloke Tipi Seçimi: Bloke için seçmiş olduğunuz ürünlere seçmiş olduğunuz sıralamaya göre emir bazında bloke koyabilir veya kendi belirleyeceğiniz bir bloke limiti ile vereceğiniz emirleri blokeli tutar dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse Senedi Kredisi:

Hisse Senedi Kredisi kullanarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • Kredi Başvurusu: Bu adımdan hesabınızda para yokken bile hesabınızda bulunan hisse senedi bankanın teminat saydığı bir hisse ise kredili hisse senedi alabilirsiniz. Garanti İnternet'ten hemen başvurup portföyünüzde bulunan, bankamız tarafından teminat kabul edilen BIST 100 hisse senetlerinin (100.000 TL'ye kadar) %40'ı kadar kredi kullanabilir, krediyi gün içinde kapattığınızda hiç faiz ödemezsiniz.
 • Limit Artırımı: Bu adımdan mevcut limitiniz için 100.000 TL’ye kadar limit artırım talebi yapabilirsiniz.
 • Başvuru ve Kredi Takibi: Bu adımdan başvurduğunuz kredinin takibini ve iptalini yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu, başvurunuzun hemen sonrasında görüntüleyebilirsiniz.

Hisse Senedi Kredisi başvurusunu, Garanti İnternet'te Hisse Senedi menüsü altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından veya Başvurular altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından yapabilirsiniz.

Halka Arz:

Garanti İnternet’te “Yatırım”> “Halka arz” adımından halka arz taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • İşlem Komisyonları

  Garanti’nin sunduğu Komisyon Modelleri’nden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

  1-) Sabit Komisyon Modeli:

  Bu komisyon modelini tercih ettiğinizde, seçtiğiniz dönemde gerçekleşen işlem hacimleri üzerinden belirlenen sabit oran kadar komisyon verirsiniz. Garanti İnternet'teki sabit komisyon oranımız %0,188'dir.

  2-) Hacme bağlı Komisyon Modeli:

  Bu komisyon modelinde ise, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.

  *1 Eylül 2010 tarihi itibariyle Hisse Senetlerine uygulanan komisyon oranları yukarıdaki gibidir. Komisyon oranları hacme bağlı komisyon modeli seçiminde geçerlidir. Garanti Bankası komisyon oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
  ** Komisyon oranlarına %5 (yüzde beş) oranında BSMV dahil edilmiştir.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Garanti İnternet'ten hesap açma ve kapama işlemleri yapabilir miyim? Paracard'ıma hesap tanımlaması veya hesap değişikliği yapabilir miyim?

  Garanti İnternet'te TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz.

  Detaylı bilgi

  Garanti İnternet'i kullanarak yurtdışındaki bir bankaya döviz transferi yapabilir miyim? Arbitraj işlemi yapabilir miyim?

  Döviz Transferi (SWIFT) adımı ile yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara Döviz Transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Detaylı bilgi

  Telefon numarası yada adres değişikliklerini nasıl yapabilirim?

  Adres değişikliğini Garanti İnternet'ten, cep telefonunuzu ise şube yada paramatiklerimizden güncelleyebilirsiniz.

  Detaylı bilgi

  Hisse senedi nedir, özellikleri nelerdir? Kimler kullanabilir? Diğer ürünlerden farkı nedir?

  Hisse (Pay) Senedi, ortaklarına sermaye paylarını belgelendirmek için verilen ve sahibine şirketin yıllık karından pay alma (temettü) hakkı veren kıymetli evraklardır.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

EFT

Garanti İnternet EFT limit ve saatleri.

Garanti İnternet EFT limit ve saatleri.

Western Union

Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

Garanti Cep

Garanti Cep ile şubenizi cebinizde taşıyın.

Garanti Cep ile şubenizi cebinizde taşıyın.