Fon SepetiFonları

Fon Sepeti Fonları

.

Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse BYF Fon Sepeti Fonu

Fonun amacı, ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülkeler adı altında tanımlanan ülkelerin hisse piyasalarını temsil eden yatırım fonu ve borsa yatırım fonlarına yatırım yaparak, yatırımcının gelişmekte olan ülke performanslarına uzun vadeli katılımını sağlamaktadır. 

Fonun varlık seçimi ve dağılım stratejisi belirlenirken, gelişmekte olan ülke piyasaları ve global ekonomideki değişiklikler yakından takip edilir,  portföy optimizasyon araçları kullanılarak bahsi geçen piyasalardaki hisse katılımını en doğru yansıttığına inanılan varlık kombinasyonu oluşturulur.
Fona dahil edilen yatırım fonlarının seçiminde; piyasa beklentilerine ek olarak, fonların yatırım amaçları, portföy kompozisyonu, yatırım ilke ve teknikleri, fon yöneticilerinin uzmanlıkları, geçmiş performansları, yönetim ücret ve giderleri de göz önünde bulundurulur.

 

Garanti Portföy Yönetimi Birinci Fon Sepeti Fonu

Aynı anda, tek tıkla birçok yatırım fonuna yatırım yapmanın kolay yolu. Garanti Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu orta ve uzun vadede TL bazında yüksek getiri sağlamayı hedeflemektedir. Hem yurtiçi hem de G20 üyesi ülkeler ile gelişmekte olan ülkelerde, TL ve dövize endeksli sermaye piyasası araçlarına yatırım yapan yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarına yatırım yapılabilir.  Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak, yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılır. Fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %20’sinden fazla olamaz.

 • Özellikler

  Garanti Portföy Yabancı (Gelişmekte Olan Ülkeler) Hisse BYF Fon Sepeti Fonu

  • Yönetim Stratejisi  
   Varlık ve İşlem TürüAsgari %Azami %

  Yabancı Borsalarda işlem Gören ve ağırlıklı olarak Gelişmekte Olan Ulke Hisse Senetlerine yatırım yapan Borsa Yatırım Fonu Katılma Payları

  80 100

  Katılma payı satışına ilişkin izahnamesi Kurulca onaylanan Yatırım Fonu ve Borsa Yatırım Fonu

  0 20
  Yerli ve Yabancı Ortaklık Payları 0 20
  Ters Repo İşlemleri 0 20
  Takasbank Para Piyasası işlemleri ve Yurtiçi Organize Para Piyasası işlemleri 0 20
  Yurtdışı Borsa Dışı Repo İşlemleri 0 10
  Yurtdışı Bankalarda Mevduat /Katılma Hesapları 0 10
  • Fonun Karşılaştırma Kriteri: Fonun karşılaştırma ölçütü/eşik değeri %90 MSCI Gelişmekte Olan Ülkeler Endeksi ve %10 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi'dir.
  • İşlem Saatleri: 12:00'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 12:00'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir.
   12:00'a kadar verilen satış emirleri T+1 günü fiyatı ile T+3 gününde, 12:00'dan sonra verilen satış emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+4 gününde gerçekleşir.

  Garanti Portföy Yönetimi Birinci Fon Sepeti Fonu

  • Yönetim Stratejisi  
   Varlık ve İşlem TürüAsgari %Azami %
  Yurtiçi Yatırım Fonu ve Borsa Yatırım Fonu Katılma Payları 80 100
  Yabancı Yatırım Fonu ve Borsa Yatırım Fonu Katılma Payları 0 20
  Gayrimenkul Yatırım Fonu ve Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 0 20
  Ters Repo İşlemleri 0 20
  Vadeli (TL-Döviz) / Katılma Hesabı (TL-Döviz) 0 10

  Takasbank Para Piyasası İşlemleri ve Yurtiçi Organize Para Piyasası İşlemleri

  0 20
  • Fonun Karşılaştırma Kriteri:Fonun Karşılaştırma Kriteri: Gecelik Türk Lirası referans faiz oranının performans dönemine denk gelen bileşik getirisidir.
  • İşlem Saatleri: 12:00'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 12:00'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir.
   12:00'a kadar verilen satış emirleri T+1 günü fiyatı ile T+2 gününde, 12:00'dan sonra verilen satış emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+3 gününde gerçekleşir.

İlginizi çekebilir...

Yatırım Sepeti

Birikimleriniz, size en uygun Yatırım Sepeti'nde büyüsün.

Yatırım Sepeti

Yatirim Uzmani Garanti

Yatirim Uzmani Garanti, size en uygun yatırım seçeneklerini önerir.

Yatirim Uzmani Garanti

Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap