Faydalı Araçlar

Ev AldıranNET Hesap

Ev için biriktirirken de Garanti yanında...

.

Ev alırken ev tutarını veya peşinatınızı denkleştirmenize ve en kısa sürede ev sahibi olmanıza destek oluyoruz. Ev sahibi olma yolculuğunda Mortgage öncesinde peşinatınızı biriktirmek için birikim rehberliği sağlıyoruz. Evinizi ister Mortgage ile ister Mortgage'sız alın, ev almak için gereken birikimi Ev Aldıran NET Hesap ile yapabilirsiniz. Ev Aldıran NET Hesap ile birikim yapmak isteyenlere gelirlerine, birikim kabiliyetlerine ve alışkanlıklarına göre farklı açılış ve düzenli ödeme tutarları doğrultusunda farklı getiri imkanları sunuyoruz.

Ödüllü yapısı ile sizi birikim planına uymaya teşvik eder. Birikim alışkanlığı kazandırır. Evinizi Mortgage ile almayı planlıyorsanız, Mortgage'a başlamadan önce Mortgage ödeme deneyimi yaşatır.

Acil durumlarda birikimden para çekmeye izin verecek şekilde esnektir.

Ev Aldıran NET Hesap açma işlemi için size en yakın Garanti Şubesi'ne uğramanız ya da 444 0 333'ü arayarak "Net Hesap" demeniz yeterli.

Henüz Garanti'de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti Şubesi'ne bekleriz.

 • Özellikler

  Ev Aldıran NET Hesap ile kolayca biriktirebilir, bu birikimlerinizle hayalinizdeki evi alabilirsiniz. Kullandıkça, Ev Aldıran NET Hesap'ın özeliklerini çok seveceksiniz. Peki, bu özelikler  neler mi?

  • Size benzer kişilerin ne kadarlık ev aldıklarını öğrenebilirsiniz.

  Size benzer gelir ve yaş grubunda olan kişilerin ayda ne kadar biriktirdiğini ve ne kadarlık evde oturduğunu inceleyerek kendi durumunuzu karşılaştırabilir ve siz de bir an önce biriktirmeye başlayabilirsiniz.

  • Hayalinizdeki evi almak için  size özel birikim planı yapabilirsiniz.

  Gelirinize, ön birikiminize ve mevcutta ödediğiniz kira tutarına göre ne kadarlık ev alabileceğinizi ve hayalinizdeki evi almak için ayda ne kadar biriktirmeniz gerektiğini göstererek size özel birikim planı oluşturuyoruz.

  • İster kredi kartınızdan ister hesabınızdan birikim yapabilirsiniz.

  Hesabınızda para var mı diye kontrol etmek zorunda kalmayın. Dilerseniz kredi kartınızı bir birikim aracına dönüştürebilirsiniz. Aylık Ev Aldıran NET Hesap birikimleriniz için ödeme aracı olarak kredi kartını seçerseniz bakiye takibi derdi olmadan ve ödemelerinizi aksatmadan biriktirebilirsiniz. Üstelik bu işlem için hiçbir komisyon ödemezsiniz.

  • Birikimlerinizden elde edeceğiniz NET getiriyi en baştan bilirsiniz.

  Aylık birikim tutarınızı kendiniz belirler ve bu birikimlerinizden ne kadar getiri elde edeceğinizi NET olarak en baştan bilirsiniz. Dilediğiniz zaman hesap detaylarına ulaşarak ne kadar biriktirdiğinizi ve güncel NET getirinizi kolayca görebilirsiniz.

  • Ev Aldıran NET Hesap akıllı bir kumbara gibidir, dilediğiniz zaman para ekleyebilirsiniz.

  Ev Aldıran NET Hesap tıpkı bir kumbara gibidir, hesabınıza dilediğiniz zaman ekstra para ekleyebilirsiniz. Üstelik eklediğiniz tutar üzerinden fazladan NET getiri elde edersiniz.

  • İstediğiniz zaman birikmiş getirisiyle birlikte paranızı çekebilirsiniz.

  Acil nakit paraya ihtiyacınız olursa dilediğiniz zaman Ev Aldıran NET Hesap'taki paranızı o güne kadar biriken getirisiyle birlikte hiçbir kesinti olmadan çekebilirsiniz.

  • Düzenli birikim tutarınızı güncel ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

  Düzenli ödeme tutarınızı hesap limitleri dahilinde artırabilirsiniz, böylelikle NET getiriniz de artar. Eğer seçtiğiniz birikim planında birikimde zorlanırsanız hemen daha düşük tutarlı yeni bir birikim planı oluşturarak hesap açmanızı öneririz, böylece, daha küçük tutarlarda da olsa biriktirmeye devam edebilirsiniz.

  • Birikimlerinizi kolayca takip edersiniz, sizi biriktirmek için teşvik ederiz.

  Ev Aldıran NET Hesap ile birikim planınız boyunca hesapla ilgili tüm bilgilere şubelerimizin yanı sıra 444 0 333 Alo Garanti'den dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra birikimlerinizin aksaması ya da kısmi gerçekleşmesi durumlarında da bilgi veririz, böylelikle hemen birikimlerinizi tamamlayıp planınıza aksatmadan devam edebilirsiniz. Ayrıca belirli aralıklarla e-posta ve SMS atarak birikimlerinizin durumunu sizinle paylaşırız. Bu bilgilendirmelerin hepsi ücretsizdir, tek yapmanız gereken iletişim bilgilerinizin güncel olduğunu kontrol etmek.

  • Planınız sona erince Ev Aldıran NET Hesapla birikime yeniden başlayabilirsiniz.

  Birikim süresi sonunda size e-posta ve SMS ile bilgi veririz, ne kadar biriktirdiğinizi ve ne kadar NET getiri elde ettiğinizi söyleriz.  Birikim süresi geçse bile hesabınızı kapatmadığınız sürece birikimleriniz hesabınızda değerlenmeye devam eder. Yeniden düzenli birikim yapmaya başlamak için, yeni Ev Aldıran NET Hesabınızı oluşturabilirsiniz ya da size uygun Mortgage seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 • Ödeme Planları

  Ev Aldıran NET Hesap ile aylık 500 TL'den 2.900 TL'ye kadar birikim yaparak 24 ay sonunda hayallerinizdeki evin peşinatını biriktirebilirsiniz.

  Ev Aldıran NET Hesap paketi ile oluşturulabilecek plan örnekleri:

   

   Ev Tutarı (TL) Aylık Ödeme (TL) Birikim Süresi Net Getiri (TL) Hedef Birikim (TL)
  50.000 500 24 900 12.900

  75.000

  750 24 1.350 19.350

  100.000

  1.000 24 1.800 25.800

  250.000

  2.500 24 4.500 64.500

  Vade: Günlüktür. Hesap kapatılmadığı sürece her gün otomatik temdit eder.

  Valör: Yoktur. Açılış tarihi itibarıyla bakiye üzerinden günlük faiz geliri sağlanır.

  Faiz Oranı:

  • Günlük Faiz: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli olan faiz oranı birikim süresi boyunca sabitlenir. Bu süre boyunca hesap, sabitlenen oranla günlük olarak otomatik temdit eder.
  • Ek Faiz ve Kazanma Koşulu: Hesap açılışında, seçilen hesap için geçerli ek faiz oranı sabitlenir. Birikim dönemi sonunda, hedeflenen birikim tutarına ulaşılmış ise ek faiz hesaba tahakkuk ettirilir.

  Düzenli Ödeme:

  Düzenli ödemeler, seçilecek vadesiz TL hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak tahsil edilir. İlgili tarihte hesabınızda yeterli bakiye yoksa, kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat alt limiti 50 TL'dir. Kredi kartından kısmi tahsilat yapılamamaktadır.

  Para Yatırma ve Çekme: İstenildiği zaman hesaba para yatırılabilir veya hesaptan para çekilebilir. Hesaba para yatırma alt limiti 50 TL'dir.

  Düzenli Ödeme Süresi: 24 ay olarak belirlenmiştir.

  Birikim Süresi: Tanımlanan ilk düzenli ödeme tarihine düzenli ödeme süresi eklenerek birikim bitiş tarihi bulunur.

  NET Getiri: Günlük faiz ve ek faiz getirileri toplamıdır. Hesap NET getirisi, hesap açılışında belirlenen açılış ve düzenli ödeme tutarı, düzenli ödeme günü ve ilk düzenli ödeme tarihine göre, hesap için belirlenmiş NET getiriden farklılaşabilir. Ek olarak, aşağıdaki durumlarda da NET getiri değişebilecektir:

  • Birikim süresinde hesaptan para çekilirse, hesap NET getirisi azalır.
  • Belirlenen aylık düzenli ödemeler atlanır veya eksik gerçekleşirse, hesap NET getirisi azalır.
  • Düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde hesaba para yatırılırsa, hesap NET getirisi değişir.

  Hesap Kapama: Ürün kapatılmadığı sürece günlük temdit eder. Hesaptan kısmi para çekimi olduğunda ya da para yatırıldığında hesap kapanmaz.

  Vade Sonu: Birikim süresini dolduran hesaplar kapanmaz, günlük faiz ile değerlenmeye devam eder. Vadesi dolan hesaplarda vade sonu tarihinden itibaren ek faiz getirisi elde edilmez.

  Örnek Hesap:

  • Açılış Tarihi: 01.10.2013
  • Açılış Tutarı: yok
  • Düzenli Ödeme Tutarı: 750 TL
  • Düzenli Ödeme Başlangıç Tarihi: 01.11.2013 (açılış tarihi + bir ay)
  • Hesap Süresi Sonu: 01.11.2013 tarihine kadar ürün günlük olarak değerlenir. 01.11.2013 tarihinde, ek faiz tahakkuk kararı için hesaptaki toplam hedef birikim tutarının en az açılış tutarı ile düzenli ödemeler toplamı kadar olması kontrol edilir.
  • Hedef Birikim Tutarı: ( 750 * 24) = 18.000 TL. Ek faiz tahakkuku ile beraber, 19.350 TL toplam birikime ulaşılır.
  • Hesap NET Getiri: 1.350 TL
  • Toplam Birikim: 19.350 TL

  NET getiri farklılaşması: Müşteri birikim süresi boyunca hesaptan para çekmiş, açılış ve düzenli ödeme tarih ve tutarları haricinde para yatırmış, düzenli ödemelerini aksatmış/eksik yatırmış, peşinatlı hesaplarda ilk düzenli ödeme tarihini peşinat tarihinden 30 gün sonra olacak şekilde belirlememiş ise, belirtilen NET getiriden farklı bir getiri elde edilir.

İlginizi çekebilir...

e-Vadeli Hesap

Garanti İnternet'e özel faiz ile vadeli hesap açın, daha fazla getiri sağlayın.

e-Vadeli Hesap

Altın Hesabı

İster kredi kartınızdan ister Vadesiz TL Hesabı'nızdan altın biriktirin.

Altın Hesabı

Hazine Bonosu / Devlet Tahvili

Yatırımlarınızı devlet garantisiyle değerlendirin.

Hazine Bonosu / Devlet Tahvili