Yardım ve Öneriler

İnternetten yapacağım VIOP işlemleri için teminatlarım ne olmalıdır?

İnternet üzerinden yapacağınız VIOP İşlemlerinde Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın belirlemiş olduğu teminatları yatırmanız gerekmektedir. Garanti Bankası sizden VIOP İnternet işlemleriniz için ek teminat talep etmez. Bu teminat tutarları piyasa dalgalanmalarına paralel olarak Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası tarafından değiştirilebilir.İnternet üzerinden yapacağınız VIOP işlemlerinde yatırmanız gereken Sözleşme Başlangıç Teminatlarını TL olarak yatırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerde piyasada anlık oluşacak dalgalanmalarda teminat eksikliğinden oluşacak işlem iptallerine engel olmak için serbest teminatlarınız bankamız tarafından 0,95 değerleme katsayısı ile değerlendirilecektir.Yatırdığınız teminatlar Takasbank'ta günlük olarak nemalanacaktır.

İlgili sorular

  1. Garanti'li VIOP işlemlerini nasıl yapabilirim?

    VIOP işlemlerinizi Garanti Bankası üzerinden 2 şekilde yapabilirsiniz: Yatırım Merkezlerimiz aracılığıyla ya da Garanti İnternet üzerinden...

  2. İnternetten VIOP işlemleri yaparken işlem saatleri, teminat gönderme, teminat tamamlama çağrısı (Margin Call) ve temerrüt esasları nelerdir?

    İnternet üzerinden yapacağınız VIOP İşlemlerini VIOP seans saatlerinde gerçekleştirebilirsiniz. Seans bitiminden itibaren ilk 10 dk içinde verdiğiniz emirler iptal edilecektir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti