Yardım ve Öneriler

İnternetten yapacağım VIOP işlemleri için teminatlarım ne olmalıdır?

İnternet üzerinden yapacağınız VIOP İşlemlerinde Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın belirlemiş olduğu teminatları yatırmanız gerekmektedir. Garanti Bankası sizden VIOP İnternet işlemleriniz için ek teminat talep etmez. Bu teminat tutarları piyasa dalgalanmalarına paralel olarak Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası tarafından değiştirilebilir.İnternet üzerinden yapacağınız VIOP işlemlerinde yatırmanız gereken Sözleşme Başlangıç Teminatlarını TL olarak yatırmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerde piyasada anlık oluşacak dalgalanmalarda teminat eksikliğinden oluşacak işlem iptallerine engel olmak için serbest teminatlarınız bankamız tarafından 0,95 değerleme katsayısı ile değerlendirilecektir.Yatırdığınız teminatlar Takasbank'ta günlük olarak nemalanacaktır.

İlgili sorular

  1. VIOP'ta (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) işlem yapmanın avantajları nelerdir?

    Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası yatırımcıya açığa satış imkanı tanımaktadır. Etkin bir şekilde alternatif yatırım araçlarına dağıtma imkanı sunmaktadır.

  2. Almış/Satmış olduğum sözleşmelerde yatırmış olduğum teminatın sürdürme teminatının altına indiğinden nasıl haberim olacak?

    Temerrüt durumuna düşmemek için ertesi iş günü saat 13.30 'a kadar internet üzerinden belirtilen teminat tutarını yatırmanız gerekmektedir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti