Yardım ve Öneriler

Vadeli hesabımdan vade dolmadan para çekebilir miyim?

Vadeli hesabınızın bakiyesi, anapara ve faiz olmak üzere iki kısımdan oluşur. Vade sonundan önce anaparadan para çekerseniz hesabınızın vadesi bozulur.
Hesabınızın vadesi dolduktan sonra, istediğiniz zaman son dönemde işleyen faizi çekebilirsiniz. Bu para çekme işlemi, anaparanıza içinde bulunulan dönemde faiz işlemesini engellemez.
Vade sonunda tahakkuk eden faizin tümünü veya bir bölümünü çekmediğiniz durumda, söz konusu tutara da faiz işler.
Eğer vade sonunda tahakkuk eden faizden daha yüksek bir tutar çekerseniz hesabınızda kalan paraya bir gün sonra faiz tahakkuk etmeye başlar. İşleyen faizden daha yüksek bir tutar çekmediğiniz durumda bir günlük faiz kaybı oluşmaz.
Vadeli hesabınızda enaz hesap açma alt limiti kadar para kalmalıdır. Bu tutarın altına inilmesinin sözkonusu olduğu durumda, hesabınızdaki tüm parayı çekmeniz gerekmektedir.

İlgili sorular

  1. Vadeli Hesap nasıl açtırabilirim, faiz oranları nelerdir?

    Henüz Garanti Bankası'nda hesabınız yoksa, size en yakın Garanti şubesine uğrayıp, kimliğiniz ve belirtilen belgeler ile birlikte hesap açtırabilirsiniz.

  2. Vadeli hesabımı kapatmak istediğimde ne yapmam gerekir?

    İnternetten açtığınız 30.000 TL ve karşılığı yabancı mevduata sahip hesapları internetten, şubeden açılan veya 30.000 TL ve üstü bakiyeli hesapları şubenizden kapatabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti