Yardım ve Öneriler

Şifrematik'le nasıl şifre üreteceğim? Teslim aldığım Şifrematik'i nasıl kullanmaya başlayacağım? Kilitlenirse ne yapmalıyım?

Şifrematik'inizin sağ alt köşesinde bulunan ok işaretli tuşa basın. Ekranda PIN yazısı çıktığında, önceden belirlediğiniz 4 basamaklı PIN kodunuzu giriniz. Şifrematik'inizin ekranında APPLI_ yazısı görülecektir. Şifrematik'in 1 numaralı tuşuna bastığınızda tek kullanımlık 6 basamaklı şifre üretilecek ve görüntülenecektir.
Teslim aldığınız Şifrematik kullanıma kapalı durumdadır. Şifrematik'inizi kullanıma açmak, aktive etmek için Garanti İnternet'te bulunan Şifrematik menüsüne Şifrematik'inizin ürettiği her hangi bir şifreyi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi bir kez yaptıktan sonra, artık Garanti İnternet'e Şifrematik'in ürettiği şifreler ile giriş yapabilirsiniz.
Şifrematik şifresi, ilk kez hatalı girildiğinde Şifrematik ekranında
FAIL 1 yazısı, ikinci kez hatalı girildiğinde FAIL 2 yazısı, üçüncü kez hatalı girildiğinde FAIL 3 yazısı, dördüncü kez hatalı girildiğinde FAIL 4 yazısı, beşinci kez hatalı girildiğinde FAIL 5 yazısı görünecektir. Bundan sonra, Şifrematik'i kullanmaya çalıştığınızda ekranda LOCK ve PIN yazıları ile birlikte, 7 basamaklı Şifrematik'inizi yeniden kullanmaya başlayabilmeniz için gerekli yeni şifrenizi almanızı sağlayacak PUK Kodu görütülenecektir.
Şifrematik'inizin yeniden açılabilmesi için, geçerli bir Bonus Card, Flexi Card, Miles&Smiles kredi kartı, Garanti Card veya Paracard'ınız varsa Şifrematik PIN Kodu Açma adımında belirtilen alanlara kart şifreniz ve Şifrematik'iniz kilitlendiğinde üzerinde beliren PUK Kodu'nu girin,
8 basamaklı Şifrematik Açma Kodunuz ekranda belirecektir.
Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak, 8 basamaklı Şifrematik Açma Kodu'nu girin. Ekranda "NEW PIN" yazısı belirecektir. Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni PIN Kodunuzu (yeni PIN Kodunuz 1234 ve 1111 gibi ardışık veya tekrarlayan rakamlardan oluşmaması gerekmektedir.), "PIN CONF" yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı PIN Kodunuzu tekrar tuşlayın. Ekranda "NEW PIN CONF" yazısı çıktığında Şifrematik'inizin PIN Kodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik'inizi yeni PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan Tek Kullanımlık Şifre'ler oluşturabilir, Garanti İnternet'te istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Şirketlerin Garanti İnternet müşterilerindenseniz ve Garanti kredi kart / Paracard'ınız yoksa, Şifrematik'iniz kilitlendiğinde yeniden açmak için  en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

 

İlgili sorular

  1. İşlemin Parmak İzi nedir? Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? Şifrematik veya Cep Şifrematik'im varsa ne olur?

    Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur.

  2. Sadece Mobil İmza'yı kullanarak Garanti İnternet'e nasıl giriş yapabilirim? Cep Telefonu numaramı başka bir operatöre taşırsam eski Mobil İmzam ile sorunsuz giriş yapabilir miyim?

    Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde mobil imzanızı kullanabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti