Yardım ve Öneriler

İşlemin Parmak İzi nedir? Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? Şifrematik veya Cep Şifrematik'im varsa ne olur?

Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur.
Güvenliğiniz için elektronik imzanızı Garanti İnternet'teki ilgili ekrana girmeden önce cep telefonunuza gelen parmak izinin Garanti İnternet GİRİŞ ekranında bulunan parmak iziyle aynı olduğuna emin olunuz.
Mobil İmza sahibiyseniz, Garanti İnternet girişlerinde dilerseniz Mobil İmzanızı dilerseniz de Şifrematik veya Cep Şifrematik'inizin ürettiği 'tek kullanımlık şifre' lerle giriş yapabilirsiniz.
Mobil İmza Garanti İnternet girişlerinde kullanılan sabit şifre, Şifrematik veya Cep Şifrematik'in alternatifi değil, paralelinde kullanılan bir yöntemdir.
Mobil İmza kullanırken aynı zamanda daha önceden Garanti İnternet girişlerinde kullandığınız sabit şifreniz, Şifrematik veya Cep Şifrematik'le üretilen 'tek kullanımlık şifre'ler geçerliliğini yitirmez.

İlgili sorular

  1. Sadece Mobil İmza'yı kullanarak Garanti İnternet'e nasıl giriş yapabilirim? Cep Telefonu numaramı başka bir operatöre taşırsam eski Mobil İmzam ile sorunsuz giriş yapabilir miyim?

    Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde mobil imzanızı kullanabilirsiniz.

  2. Şifrematik nedir, nasıl çalışır? Boyutları nedir ve bana ne sağlar? Alo Garanti ve Şirketlerin İnternet Şubesi için de kullanabilir miyim?

    Şifrematik, Garanti Bankası İnternet Şubesi kullanımınızda ekstra güvenlik sağlayan "Tek Kullanımlık Şifre" üretme cihazıdır.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti