Yardım ve Öneriler

Sadece Mobil İmza'yı kullanarak Garanti İnternet'e nasıl giriş yapabilirim? Cep Telefonu numaramı başka bir operatöre taşırsam eski Mobil İmzam ile sorunsuz giriş yapabilir miyim?

Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü  Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden yapabileceğiniz  tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde her seferinde cep telefonu numaranızı yazmanıza gerek kalmadan mobil imzanızı kullanabilirsiniz. Bu tanımlamalar ile birlikte sabit şifreniz devre dışı kalacağından girişleriniz daha da güvenli hale gelir.
Eğer tanımlı bir Şifrematik ya da Cep Şifrematik'iniz varsa Mobil İmza ayarlarından sonra  da, girişlerinizde güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilediğinizde Mobil İmzanız, dilediğinizde de  Şifrematik ya da Cep Şifrematik'iniz ile hızla ve güvenle giriş gerçekleştirebilirsiniz.
Mobil İmza ayarları sırasında, gerek tanımlama, gerekse de iptal işlemleri, Mobil İmza ile imzalanır. Bu nedenle, ilgili tanımlamaları yaparken Mobil İmza tanımlı cep telefonunuzun yanınızda olması gerekir.
Tanımlamalarınızı sadece Garanti İnternet'ten yapılabilir, iptal işleminizi ise hem Garanti İnternet'ten, hem şubelerimizden hem de 444 0 333 Alo Garanti'den yapabilirsiniz.
Numaranızı başka bir operatöre taşımanız durumunda mevcut Mobil İmza'nız iptal olacaktır. Garanti İnternet ve Garanti Cep'e Mobil İmza ile giriş yapmak için numaranızı taşıdığınız operatörünüz için yeniden Mobil İmza başvurusunda bulunmalısınız.

İlgili sorular

  1. İşlemin Parmak İzi nedir? Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? Şifrematik veya Cep Şifrematik'im varsa ne olur?

    Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur.

  2. Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanabilir miyim? Talebim onaylandıktan sonra veya giriş sırasında problem oluşması halinde nereye danışabilirim?

    İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti