Yardım ve Öneriler

Garanti İnternet'e girmek istediğimde "İmzalayan sertifikanın başlangıç veya bitiş zamanı, verenin başlangıç veya bitiş zamanı aralığında değil (The validity period of the certificate exceeds that of its certification authority)" şeklinde bir hata mesajı alıyorum. Ne yapmalıyım?

Sorunun nedeni bilgisayarınızda yüklü olan Verisign firmasına ait kök sertifikaların (Root Certificate) sürelerinin dolmuş olmasıdır. Bu sorunu çözmek için Verisign firmasına ait web sitesinden yeni kök sertifikalarını indirmeniz gerekmektedir.
Yeni kök sertifikasını yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1- https://getca.verisign.com/update.html adresine gidin.
2- Bu adreste görüntülenen "Accept" butonuna tıklayın.
3- Karşınıza çıkan "Dosya Yükleme(File Download)" ekranında "AÇ(OPEN)" butonuna tıklayın.
4- "Certificate" ekranında "Install Certificate" butonuna tıklayın. Bu aşamada "OK" butonuna kesinlikle tıklamayın.
5- Çıkan ekranda sırasıyla Next, Next ve Finish butonlarına tıklamanız gerekecektir.
Bu işlemleri eksiksiz yaptığınızda "The Import was Successful" mesajı görüntülenecektir. Bu mesaj görüntülenmediği takdirde yukarıdaki adımları tekrarlayabilirsiniz.

İlgili sorular

  1. Garanti İnternet'e girmek istediğimde "Açmaya çalıştığınız bölge bilinmeyen bir yetkili tarafından imzalanmış bir sertifika kullanıyor. Bu sayfa görüntülenemez'' mesajı alıyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?

    Garanti İnternet'i güvenli olarak kullanabilmeniz için Internet Explorer versiyonunuzun en düşük 4.xx olması gerekmektedir.

  2. Şifrematik nedir, nasıl çalışır? Boyutları nedir ve bana ne sağlar? Alo Garanti ve Şirketlerin İnternet Şubesi için de kullanabilir miyim?

    Şifrematik, Garanti Bankası İnternet Şubesi kullanımınızda ekstra güvenlik sağlayan "Tek Kullanımlık Şifre" üretme cihazıdır.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti