Yardım ve Öneriler

Garanti İnternet parolası nedir? Bireysel Garanti İnternet parolamı nasıl alabilirim, parolamı unuttuysam ya da bloke olduysa nasıl yenileyebilirim?

Garanti İnternet’e giriş yaparken, müşteri numarası/ T.C. Kimlik Numarası, parola ve tercih ettiğiniz ilave doğrulama yöntemini kullanabilirsiniz. Sunulan kimlik doğrulama yöntemleri konusunda daha detaylı bilgi alabilmek için Şubesiz Bankacılık Güvenlik sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Müşteri numaranız, Garanti Bankası müşterilerinin sahip oldukları kişiye özel numaradır. Alo Garanti ve Garanti İnternet veya Garanti Cep'e giriş yaparken müşteri numaranızı veya T.C. Kimlik Numaranızı kullanabilirsiniz.

Parolanız, en az 6 en fazla 8 karakterden oluşur. Rakam ve harf ya da sadece rakamlardan oluşabilir.

Parola Yenileme

Bireysel Garanti İnternet parolanızı ilk defa alacaksanız, yenilemek istiyorsanız ya da unuttuysanız Parola Al adımını kullanarak anında yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Eğer bir Garanti kartınız yok ise şubelerimizden de anında parola alabilirsiniz.

Şifrematik/Cep Şifrematik kullanıyorsanız, Şifrematik PIN Kodu Açma ya da Cep Şifrematik PIN Kodu Açma adımlarını kullanabilirsiniz.

Kurumsal İnternet Şubesi için parolanızı unuttuysanız

Kurumsal Garanti İnternet parolanızı yenilemek istiyorsanız ya da unuttuysanız, şahsınıza ait bir Garanti Bankası kredi kartı ya da banka kartı ile Parola Al adımını kullanarak anında yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Eğer şahsınıza ait bir Garanti kartınız yok ise şubelerimizden anında parola alabilirsiniz.

Şifrematik/Cep Şifrematik kullanıyorsanız, Şifrematik PIN Kodu Açma ya da Cep Şifrematik PIN Kodu Açma adımlarını kullanabilirsiniz.

İlgili sorular

  1. Mobil imza, Elektronik İmza / Elektronik Sertifika / Nitelikli Elektronik Sertifika nedir? İşlem sırasında hata alırsam ne yapmalıyım? Elektronik imzaya ilişkin düzenlemeler nelerdir?

    Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir.

  2. İşlemin Parmak İzi nedir? Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? Şifrematik veya Cep Şifrematik'im varsa ne olur?

    Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti