Yardım ve Öneriler

Hisse senedi nedir, özellikleri nelerdir? Kimler kullanabilir? Diğer ürünlerden farkı nedir?

Bir anonim şirketin eşit paylara bölünmüş sermayesinin bir payını temsil eden kıymetli evraktır. Anonim şirketlerin halka açık olan yüzdelerini temsil eden hisse senetlerinin BIST'te alım-satımı yapılmaktadır. Bankamız, yatırım merkezleri, şubeler, 444 0 333 Alo Garanti, ve Garanti İnternet kanalı ile müşterilerimizin BIST'te hisse senedi alım satım işlemlerinde aracılık yapmaktadır. Bankamız bu işlemlerin yanında halka arzlarda da aracılık yapmaktadır.

 • Daha riskli, ancak getiri ihtimali yüksek yatırım yapmayı tercih edenler için uygundur.
 • Alım-satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş günü sonra para ve hisse senedi transferiniz gerçekleşir (takas). Paranız 2 günlük süre için blokeye alınacaktır. Fakat bu sürede paranızı repo veya fonla değerlendirebilirsiniz.
 • Fiziki teslim yapılması veya başka bir aracı kuruma virman mümkündür.
 • 500 TL'ye kadar olan işlemlerinizin serbest fiyat üzerinden girilmesi gerekiyor. Hisse senedi işlemlerinizi gün içinde 09:15-12:30 ve 14:00-17:40 saatleri arasında yapabilirsiniz. 
 • Ayrıca Garanti İnternet'ten 40 seansa kadar geçerli olacak alış satış emirleri verebilirsiniz.
 • BIST'in 02.02.2007 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan "Açılış Seansı"na ilişkin kurallar ve işleyiş esasları ile mevcut uygulama arasındaki farklılıklar ve açılış seansının getirdiği yenilikleri görmek için lütfen tıklayın.

Sermaye piyasası dahilinde sabit getirili menkul kıymetlere kıyasla daha riskli fakat getiri ihtimali yüksek yatırım yapmayı tercih edebilecek tüm yatırımcılar kullanabilmektedir.

Yatırım fonlarına göre getirisi daha değişkendir. Yüksek riski seven yatırımcılara uygun bir üründür.

İlgili sorular

 1. Garanti İnternet işlem saatlerini ve limitlerini öğrenebilir miyim? Günlük işlem limitlerimi düşürmem veya yükseltmem gerektiğinde ne yapmam gerekiyor?

  Garanti İnternet işlem saatleri ve limitleri için lütfen tıklayın. Garanti İnternet işlem limitlerinizi Tanımlamalar / Güvenlik Tanımlamaları adımından kendiniz düşürebilirsiniz.

 2. Garanti İnternet'ten fatura ödemesi için sözleşme girişi yaptıktan sonra dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Faturalarımı tesisat numarası ile nasıl ödeyebilirim?

  Garanti İnternet'ten fatura ödemesinde sözleşme girişi sonrası nelere dikkat edilmeli? Faturaları tesisat numarası ile nasıl ödeyebilirim?

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti