Yardım ve Öneriler

Hakan Üzeltürk kimdir?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 1986 senesindeki ilk mezunlarından olup aynı yıl kurulan Vergi Hukuku Kürsüsüne Asistan olarak girmiştir. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1988 senesinde, Doktorasını Birleşik Krallık - İskoçya’da Edinburgh Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Vergi Hukuku” alanında 1997 senesinde tamamlamıştır. 1999 senesinde Yardımcı Doçent, 2003 senesinde Doçent, 2009 senesinde Profesör olmuştur. 2000 senesinden beri ders vermekte olduğu Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde çeşitli idari görevlerin yanında 2003 senesinden itibaren Vergi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kurucusu olduğu Galatasaray Üniversitesi Selim Kaneti-Adnan Tezel Vergi Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin 2005 senesinden beri Müdürü’dür. 9. ve 10. Kalkınma Planı Vergi Çalışma Grubu üyesidir. 2008’de başlayan TÜSİAD Vergi Komitesi üyeliğinin yanında 2003-2009 seneleri arasında Vergi Konseyi ve İcra Kurulu Üyeliği de yapmıştır. 2005 senesinden beri aylık olarak yayınlanmakta olan Legal Malî Hukuk Dergisi’nin kurucusu ve editörüdür. Dünya Gazetesi’nde “Vergi ve Hukuk” başlığıyla köşe yazarlığı ve 6 News kanalında “Malî Dünya” adıyla haftalık program yapmıştır.

Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı Üniversitelerde ve Kurumlarda çalışmalarda ve araştırmalarda bulunmuş, toplantılara katılmış, dersler vermiştir. Türkçe ve İngilizce tezler, kitaplar, raporlar ve makaleler yazmış, çok sayıda konferans vermiş ve tebliğ sunmuştur. 1992 TÜSİAD Bilim Ödülü sahibidir. IFA, IIPF ve EATLP ve EATLP Academic Committee üyesidir. Halen malî hukuk, vergi hukuku ve ticaret hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.  

İlgili sorular

  1. Kasım Akdeniz kimdir?

    Ekim 2011'den itibaren Kredi Kayıt Bürosu A.Ş'de genel müdür olarak görev yapmaktadır.

  2. Volkan Demir kimdir?

    Galatasaray Üniversitesi Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti