Faydalı Araçlar

HaklıMüşteri Hattı

Haklı Müşteri HattıMüşterilerimizin, herşeyin en iyisine layık olduğuna inandık

Yıllık Üyelik Bedeli

Kredi kartı, kart hamilinin bankadan birçok hizmet aldığı uzun süreli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı üyelik aidatları da, kartın talebi ile başlayıp kartın bulundurulduğu süre boyunca devam eden ve banka tarafından yürütülen operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yıl bir kere ve kanuna uygun olmak üzere talep edilmektedir.

Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, sadece plastikten ibaret olan bir ödeme aracı olmayıp, birçok maliyet ve yatırım kalemi ile desteklenen bir yüksek teknoloji ürünüdür. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı,  hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler  uyarınca yasal dayanağa sahiptir.

Bankamızın Bonus Card, Money Bonus, Miles&Smiles, Flexi ve American Express Card  olmak üzere  müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt veren farklı kredi kartı programları bulunmakta ve sunulan hizmetlere göre yıllık kart üyelik aidatları, farklı düzeylerde belirlenmektedir.

Türkiye'nin ilk çipli ve çok markalı kredi kartı Bonus aynı zamanda Türkiye'nin en çok kazandıran kredi kartıdır. Bonusunuzla taksitli alışverişin keyfini yaşarken, alışverişlerinizden bol bol bonus kazanır, kazandığınız bonuslarla Bonus Program Ortakları'nda bedava alışveriş yapabilirsiniz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi kendilerinin bileceği düşüncesiyle geliştirdiğimiz Flexi Card, yıllık kart aidatı, kazanılan bonus oranı gibi tüm finansal özelliklerin kart sahibince belirlenmesine imkan tanımaktadır. Tamamen kişisel tercihleri yansıtan Flexi Card ile dileyen müşterilerimiz yıllık üyelik ücretlerini "0" TL'ye indirebilmekte veya kart ücretlerini kazandıkları bonus ile ödeyebilmektedirler. Ürünlerimizin bir kaçını bir arada kullanmayı tercih eden müşterilerimizin de ikinci kartları için indirimli üyelik ücreti yansıtılmaktadır. 
Tüm bunların yanında Garanti Bankası kredi kartı sahipleri, Garanti Asistan, Garanti Seyahat Hattı, Şehir Yaşam,  Araç Kiralama, Port Vale, Alışveriş Sigortası, Yurt Dışı Acil Durum gibi ayrıcalıklı hizmetlerinizden faydalanabilmektedirler.

Garanti Bankası olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunmaya çalışmaktayız. Kredi kartı üyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica eder, bankamızı tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz. Eğer henüz sahip değilseniz ve kart ücretini kendi belirleyebileceğiniz bir Flexi almak isterseniz, 444 0 333'ten talebinizi hemen iletebilirsiniz.

Kredi Kart Yıllık Aidatları İle İlgili Düzenlemeler 

T.C. Merkez Bankası'nın 2006/1 sayılı "Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Kredi İşlemlerinde Faiz Dışında Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğ'in 4'üncü maddesinde "Bankalarca, reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilere uygulanacak faiz oranları ile faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak tahsis ücretlerinin nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir." denmek suretiyle Bankalar, müşterilerinden alacakları tahsis ücretlerini belirlemede serbest kılınmışlardır.

Diğer taraftan kart çıkaran kuruluşların kart hamillerinden yıllık ücret alabilecekleri hususu; 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nda ("Kanun") yer almakta olup kart çıkaran kuruluşlara, bu bilgileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na ("BDDK")  bildirme yükümlülüğü getirilmiştir. Kanun'un bu hususu düzenlediği 13'üncü maddesinin ikinci fıkrası, "Kart çıkaran kuruluşlar, kredi kartlarına uyguladıkları faiz, gecikme faizi, yıllık ücret ve her türlü komisyon oranları ile istenilen diğer bilgileri kamuoyuna yayınlanmak üzere aylık olarak Kuruma iletir." şeklindedir ve Bankamızca alınan kart aidatı düzenli olarak BDDK'nin web sitesinde duyurulmaktadır.

Bu konuda adı geçen Kanunda yer alan tek kısıtlama, "Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya tahsis ücreti gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz" şeklindeki 24/4. madde hükmüdür. Ancak kart aidatı, Bankamız ile kart hamillerimiz arasında imzalanmış olan kredi kartı üyelik sözleşmelerinin tamamında çok açık olarak düzenlenmiştir.

Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, kart aidatlarına ilişkin şikayetlerin çoğalması üzerine, bu konu hakkında çıkarmış olduğu 12.02.2007 tarih ve 2007/2 sayılı genelgesiyle

  • Haksız şartın; müzakere edilmeme, iyi niyete aykırılık ve tüketici aleyhine dengesizlik unsurlarının üçünü bir arada taşıması gerektiği,
  • Sözleşme ile kararlaştırılmış olması halinde kart aidatının iptaline karar verilemeyeceği hususunu  tüm Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine duyurmuştur.

Soru ve talimatlarınız için 444 0 333 Alo Garanti'yi, şikayetleriniz için 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı'nı arayabilirsiniz.

Bize UlaşınBize Ulaşın

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz...

İletişim Formu

Haklı Müşteri Hattı:

444 0 338

0850 222 0 338