Yetkilendirmeİşlemleri

  .

  Yetkilendirme Yöneticisi tanımı ile Yetki-Onay değişikliklerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

  Yetkilendirme Yöneticisi tanımı ile Garanti İnternet'ten Yetki-Onay değişikliklerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Garanti'de bireysel müşteri numarası bulunan kişileri firma kullanıcısı olarak firmaya ekleyebilir, tanımlı kullanıcıları silebilir ve tanımları kendi limitleriniz dahilinde değiştirebilirsiniz.

  Yetkilendirme işlemleri demosunu izlemek için tıklayın.

  Yetkilendirme yöneticisi en fazla iki kişi olarak tanımlanabilir. İki kişi tanımlanması durumunda yetkilerin geçerli olması için her iki yetkilendirme yöneticisinin de onay vermesi gerekmektedir.

  Firmada yetkilendirme yöneticisi tanımına sahip olan kişi/kişiler, bankamızda bireysel müşteri numarası bulunan kişileri firma kullanıcısı olarak firmaya ekleyebilir, tanımlı kullanıcıları silebilir ve tanımları kendi limitleri dahilinde değiştirebilirler. İmza sirkülerinde adı geçen ve sirkülerde belli limitlerle sınırlandırılmış olan kullanıcılar için yetki tanımı yapılırken imza sirkülerinde yer alan limit üzerinde yetki tanımlanamaz.

  Adımlar

  Kullanıcı İşlemleri

  Bu adımdan firmada tanımlı olan kullanıcıları ve yetkilerini görüntüleyebilir, yeni kullanıcı ekleyebilir ve mevcut kullanıcıları silebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların ürün tanımlarını yapabilir, günlük limitlerini değiştirebilirsiniz.

  Çoklu Onay/Sıralı Onay Tanımları

  Bu adımdan çoklu onay tanımı yapabilir, mevcut tanımları silebilir ve değiştirebilirsiniz. Kullanıcıların çoklu onay tanımında yazdığı sırayla onay yapmasını istiyorsanız, sıralı onay tanımlayabilirsiniz. Sıralı onay tanımı yapıldığında kullanıcıların SMS ve e-posta ile onay verecekleri işlemler için bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

  Firma Limitleri

  Firma Limitleri aynı zamanda Yetkilendirme Yöneticisi limitleridir. Bu adımdan limitleri düşürebilrsiniz. Limit yükseltmek için şubenizle görüşmeniz gerekmektedir.

  Hesap Sınırlandırma

  Bu adımdan firmada tanımlı olan kullanıcınızın havale ya da EFT işlemi yoluyla para gönderebileceği hesapları sınırlandırabilirsiniz. Kullanıcı için hesap sınırlandırma tanımı yapmanız durumunda, ilgili kullanıcı sadece belirlediğiniz hesaplara havale ya da EFT yoluyla para gönderebilecek, bunlar dışındaki hesaplara para transferi işlemlerini yapamayacaktır.

  Ayrıca bu adımdan mevcut hesap sınırlandırma tanımlarınızı silebilirsiniz.

  Yetkilendirme Yöneticisi Onay İşlemleri

  Firmanızda iki Yetkilendirme Yöneticisi tanımı olması durumunda diğer yetkilendirme yöneticisinin yaptığı işlemleri bu adımdan onaylayabilirsiniz.

  Kayıt Takibi / İptali

  Daha önce yaptığınız yetkilendirme işlemlerini bu adımdan takip edebilirsiniz. Firmanızda iki Yetkilendirme Yöneticisi tanımı olması durumunda henüz onaylanmamış yetki kayıtlarını silebilirsiniz. 

  Kurumsal Garanti İnternet'e giriş yapmak için tıklayın.

  İlginizi çekebilir

  Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.

  Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

  • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

   Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi

  • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

   Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi

  • Garanti İnternet'ten hesap açma/kapama, ELMA, Paracard işlemi yapılabilir mi?

   Garanti İnternet'te TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz. Detaylı bilgi

  • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

   İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi