Faydalı Araçlar

  Hisse Senediİşlemleri

  Garanti İnternet ile siz neredeyseniz borsa orada.

  .

   Tüm hisse senedi işlemleriniz için Garanti İnternet'i kullanabilir, istediğiniz işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de yatırımlarınızı kendiniz yapın, elinize geçecek kazanç fırsatlarını kaçırmayın.

  Hisse senedi işlemlerinizi anında, düşük komisyonla ve tüm bu işlem özelliklerinden faydalanarak gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken, size en yakın Garanti şubesine uğrayarak herhangi bir ücret ödemeden hisse senedi emanet hesabı açtırmak.

  Garanti İnternet'teki Hisse Senedi işlem özelliklerinin tümüne 444 0 333 Alo Garanti'den de ulaşabilirsiniz.

  Garanti İnternet'ten yapabileceğiniz Hisse Senedi işlemleri:

  BIST Saniye Endeksi:

  www.paragaranti.com Maxi BIST Saniye Endeksi ile piyasaları gerçek zamanlı takip edebilirsiniz.

  Hisse Alış/Satış:

  Garanti Bankası'ndaki yatırım hesaplarınızı listeleyebilir ve istediğiniz hesabınız üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz:

  Alış/Satış, 40 Seans Emir ve Zincir Emir:

  Her emir girişinizde değiştirilebilen bloke sıralamasını kaldırdık. Artık tanımlama ve sıralama değişikliklerini Bloke Sıralaması adımından kolayca yapabilirsiniz.

  Bloke Sıralama:

  Bloke sıralamasına alabildiğiniz ürün sayısını arttırdık. Bundan böyle farklı ürünleri de blokeye alabilirsiniz. Vadesiz TL, Vadesiz Döviz, Repo, B Tipi Likit Fon, B Tipi Değişken Fon, B Tipi Tahvil ve Bono, GRM B Port.Yön.Hizm.Değişken, GRM B Tipi Tahvil ve Bono, Satış Limiti, Devlet Tahvili, Hazine Bonosu, YP Devlet Tahvili, Eurobond yatırımlarınızı işlem sırasında blokeye alabilirsiniz.

  Emirlerim:

  Emirlerim adımından o güne ait emirlerinizi listeleyebilir ve aşağıdaki diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Emir Sorgulama: Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, emir durumu, emir işlem tipi, emir hisse kodu, emir tipine göre aradığınız emirleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Emir İptal: Gerçekleşmemiş emirleri iptal edebilirsiniz.
  • Emir Düzeltme: Verdiğiniz emir gerçekleşmeden önce adet, fiyat ve geçerli olmasını istediğiniz seans hakkında düzeltme yapabilirsiniz.
  • Emir İyileştirme: Verdiğiniz emirlerin fiyatlarında iyileştirme yapabilirsiniz.
  • Emir Bölme: Bölünen emrin parçalarını, ana emrin adedini azaltarak, ana emri ufak emirlere bölebilirsiniz.
  • Gerçekleşen Emir Detayı: Sonuçlanan emirlerin gerçekleşme detayını görüntüleyebilirsiniz.
  • Zincir Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emre bağlı zincir emirleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Bloke Görüntüleme: Bu adımdan seçtiğiniz emriler için blokeye alınan ürünleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Akıbet İzleme: Bu adımdan verdiğiniz emre ait tarih, saat, işlem bilgisi ile emrin fiyat, adet ve durum bilgilerine erişebilirsiniz.

  Yatırım Hesabı:

  Bu adımda hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım hesaplarınızı görüntüleyebilir ve aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Özet Bakiye: Görüntülemek istediğiniz yatırım hesabınızın bakiye ve bloke bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Hisse Senedi Hareketleri: Seçtiğiniz yatırım hesabında yer alan hisse senetlerinin ve daha önceden bu hesabınızdan işlem görülen hisse senetlerinin hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Bloke Sıralama: Hisse senedi işlemlerinde kullanılacak yatırım ürünlerinin ve bu ürünlere hangi sıra ile bloke konulacağının tanımını yapabilirsiniz.
  • Bloke Hareketleri: Seçilen tarih aralığında yapılan hisse senedi alış işlemlerine istinaden konulan blokeler ve statülerini izleyebilirsiniz.
  • Bloke Hesapları: Yatırım hesabınıza bağlayabileceğiniz 1 adet vadesiz hesap ile 2 adet döviz hesabını izleyebilir ve tanımlayabilirsiniz.
  • Ekstre Adresi: Basılı hisse senedi ekstrenizi isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.
  • Sözleşme Gönderim: Yatırım hesabı sözleşmelerinizde eksiklik varsa, hisse senedi işlemi yapabilmeniz için eksik sözleşmelerinizi adresinize isteyebilirsiniz.

  Hisse Senedi Kredisi:

  Hisse Senedi Kredisi kullanarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  • Kredi Başvurusu: Bu adımdan hesabınızda para yokken bile hisse senedi alabilirsiniz. Garanti İnternet'ten hemen başvurup portföyünüzde bulunan, bankamız tarafından teminat kabul edilen BIST 100 hisse senetlerinin (100.000 TL'ye kadar) %35'i kadar kredi kullanabilir, krediyi gün içinde kapattığınızda hiç faiz ödemezsiniz.
  • Limit Artırımı: Bu adımdan mevcut limitiniz için 100.000 TL’ye kadar limit artırım talebi yapabilirsiniz.
  • Başvuru ve Kredi Takibi: Bu adımdan başvurduğunuz kredinin takibini ve iptalini yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu, başvurunuzun hemen sonrasında görüntüleyebilirsiniz.

  Hisse Senedi Kredisi başvurusunu, Garanti İnternet'te Hisse Senedi menüsü altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından veya Başvurular altında yer alan Hisse Senedi Kredisi adımından yapabilirsiniz.

  Halka Arz:

  Halka arz adımından halka arz taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Komisyon İzleme:

  Bu adımdan Hisse Senedi işlemleri sırasında yapılan komisyonların detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

  • Komisyon Modeli Seçim: Bu adımdan Hisse Senedi işlemlerinde kullanmak istediğiniz komisyon modelini seçebilirsiniz. İşlemleriniz için Garanti İnternet'i kullanırsanız, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.
  • Komisyon Modeli Detay: Bu adımdan hacminize bağlı komisyon oranınız için detaylı ödenen ve bir sonraki dönemde muhtemel ödeyebileceğiniz komisyon basamağını görüntüleyebilirsiniz.
  • Komisyon İzleme: Bu adımdan seçtiğiniz tarih aralığında ödediğiniz komisyonları izleyebilirsiniz.
    

   

  • Komisyon Modelleri

   Garanti’nin sunduğu Komisyon Modelleri’nden ister sabit, ister basamaklı, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

   1-) Sabit Komisyon Modeli:

   Bu komisyon modelini tercih ettiğinizde, seçtiğiniz dönemde gerçekleşen işlem hacimleri üzerinden belirlenen sabit oran kadar komisyon verirsiniz.

   Garanti İnternet'teki sabit komisyon oranımız %0,179'dur.

   2-) Basamaklı Komisyon Modeli:

   Bu komisyon modelinde belirli dönem için komisyon aralıkları belirlenir ve bu dönemdeki hacminiz büyüdükçe, basamaklara uygun olarak komisyon oranınız düşer.

   3-) Hacme bağlı Komisyon Modeli:

   Bu komisyon modelinde ise, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.

    

   * Gerçekleşen emirlerde, tahsil edilen komisyon tutarı üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSMV  tahsil edilmektedir.

    

    

  İlginizi çekebilir...

  Geç EFT

  EFT saatinizi ileri almayı unutmayın.

  EFT saatinizi ileri almayı unutmayın.

  Western Union

  Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

  Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

  wap.garanti.com.tr

  Günlük piyasa yorumlarına anında cebinizden ulaşın.

  Günlük piyasa yorumlarına anında cebinizden ulaşın.