Talep veAktivasyon

.

Tek Kullanımlık şifreniz cebinizde.

Cep Şifrematik Talep&Aktivasyon

Şifrematik talebinizi ise sadece Garanti İnternet yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet'e girerek Tanımlamalar menüsü, Şifrematik adımını kullanabilirsiniz. Şifrematik cihazınız adresinize teslim edilecektir.

Bir sonraki ekranda Cep Şifrematik'in aktivasyonu sırasında gerekecek Aktivasyon Kodu hakkında açıklama yer alır. Bu açıklamayı not edin.

Cep Şifrematik’i indirebileceğiniz link size SMS ile de gönderilir. İlgili linke tıklayarak Cep Şifrematik uygulamasını diğer tüm uygulamalar gibi telefonunuza indirebilirsiniz.

Cep Şifrematik Aktivasyon

Kurulum tamamlandıktan sonra Cep Şifrematik uygulamasını açtığınızda Aktivasyon süreci başlar. Aktivasyon telefonunuz üzerinde gerçekleşir, Garanti İnternet'e girilmesi gerekmez.

İlk önce uygulamanın her açılışında size sorulacak olan 6 haneli sayısal bir PIN kodunu 2 kez girerek belirlemeniz istenir.

Sonraki ekranda "Müşteri Numarası" sahasına Garanti İnternet'e girişinizde her zaman kullandığınız Müşteri Numaranızı ve "Aktivasyon Kodu" sahasında ise Garanti İnternet'ten talebiniz sırasında size verilen Aktivasyon Kodunuzu kullanabilirsiniz. Aktivasyon Kodunuzu ayrıca 444 0 333 Alo Garanti’den Cep Şifrematik işlemi yapmak istediğinizi belirterek ya da Cep Şifrematik uygulamasından yönlendirileceğiniz aktivasyon sayfasında sayfada bulunan Aktivasyon Kodu alma adımından da alabilirsiniz. Aktivasyon Kodunuzu girip Devam'a bastığınızda Aktivasyon tamamlanacaktır.

Eğer Cep Telefonunuz ile kablosuz ağlar (Wi-Fi) üzerinden internete bağlanıyorsanız Cep Şifrematik aktivasyon işleminin başında otomatik olarak bir SMS oluşturacak ve sizden bunu göndermenizi isteyecektir. Lütfen SMS’i gönderdikten sonra Cep Şifrematik uygulamasını bütünüyle kapatın ve tekrar açarak aktivasyon işlemine devam edin.

Şifrematik Talep & Kullanıma Başlama

Şifrematik talebinizi ise sadece Garanti İnternet yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet'e girerek Tanımlamalar menüsü, Şifrematik adımını kullanabilirsiniz. Şifrematik cihazınız adresinize teslim edilecektir.

Şifrematik Aktivasyon:

Adresinize teslim edilen Şifrematik'inizi kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrematik'inizin standart PIN Kodunu değiştirmelisiniz. Şifrematik'inizin standart PIN Kodu 1234'tür.

Standart PIN Kodunu değiştirmek için;

 • Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın.

 • Ekranda PIN yazısı çıktığında Şifrematik'in standart PIN Kodunu 1234 olarak tuşlayın.

 • Ekranda NEW PIN yazısı çıktığında Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni PIN Kodunuzu girin.Yeni PIN Kodunuz 1234 ve 1111 gibi ardışık veya tekrarlayan rakamlardan oluşmamalıdır.

 • PIN CONF yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı PIN Kodunuzu tekrar tuşlayın.

 • Ekranda NEW PIN CONF yazısı çıktığında Şifrematik'inizin PINKodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik'inizi kendi PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan "Tek Kullanımlık Şifre"ler oluşturabilirsiniz.

 • Şifrematik'inizi kullanarak oluşturacağınız bu "Tek Kullanımlık Şifre"lerle Garanti İnternet'e veya 444 0 333 Alo Garanti'ye giriş yapabilmek için öncelikle Garanti İnternet'i kullanarak, Şifrematik'inizi aktif hale getirmelisiniz.

 • Garanti İnternet'ten Şifrematik'inizi aktif hale getirmek için mevcut kullanmakta olduğunuz şifreniz ile giriş yapmalısınız, Tanımlamalar menüsü altında yer alan Şifrematik İşlemleri adımından Şifrematik'inizin ürettiği "Tek Kullanımlık Şifre"yi girdikten sonra Şifrematik'inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

 • Şifrematik Demo

  Şifrematik'iniz ile İnternet/Cep Şubesi'ne kolayca giriş yapın.

 • İşlem İmzalama

  Şifrematik kullanıyorsanız işlemleriniz için de extra güvenlik sağlayın.

Bankacılık işlemleriniz ne kadar hızlı olabilir?Bankacılık işlemleriniz ne kadar hızlı olabilir?

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

  Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi

 • Ücretsiz antivirüs uygulaması nasıl indirebilirim?

  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page Detaylı bilgi

 • Şifrematik'le nasıl şifre üretilir? Kilitlenirse ne yapmalı?

  Şifrematik'inizin sağ alt köşesinde bulunan ok işaretli tuşa basın. Ekranda PIN yazısı çıktığında, önceden belirlediğiniz 4 basamaklı PIN kodunuzu giriniz. Detaylı bilgi

 • Şifrematik'in PIN Kodu nedir? Unutursam/değiştirmek istersem ne yapacağım?

  Şifrematik PIN Kodu, Şifrematik ile şifre üretmenizi için sizin belirleyeceğiniz bir güvenlik kodudur. PIN Kodunu 5 defa yanlış girerseniz Şifrematik'iniz kilitlenecektir. Detaylı bilgi