ProjeFinansmanı

.

Finansman alternatiflerinizi Garanti'den seçin.

Proje ve Satın Alım Finansmanı

Finansman alternatiflerinizi Garanti'den seçin.
Proje ve Satın Alım Finansmanı Birimimiz, Türkiye'de bu alanda kurulan ilk ekip. 1999'dan bu yana ihtiyaçlarınıza en uygun proje finansmanı ürün ve hizmetlerini sunmak için çalışıyoruz.
Çalışma prensibimiz güçlü mali yapımız ve uzman kadromuzla, projelerinizin hayata geçirilmesi sürecinde en önemli destekçiniz olmak.
Hedefimiz teknik bilgi birikimimiz ve çözüm odaklı yaklaşımımız ile sizlerin tüm ihtiyaçlarını en hızlı ve en doğru şekilde karşılamak.
En önemli gururumuz finanse ettiğimiz projelerle Türkiye'nin ekonomik büyümesine katkıda bulunmak.
Bizleri farklı kılan pek çok özelliğimiz var.

Sektörel Uzmanlaşma

Faaliyet gösterdiğiniz sektörün özelliklerine göre çözümler üretmek için dört ayrı ekiple sektörel ve yapısal uzmanlaşma üzerine odaklanıyoruz. Enerji, gayrimenkul, altyapı yatırımları ve satın alım finansmanı alanlarında uzman kadrolarımız ile Türkiye'nin önemli yatırımlarına finansman sağlıyoruz.

Uluslararası Standartlar

Güçlü yönetim kadromuz, dünya finans piyasasındaki yüksek itibarımız ve geniş bilgi birikimimiz sayesinde uluslararası standartlarda finansman yapıları oluşturuyoruz.

Alandaki yüksek yetkinliğimiz ile uluslararası finans çevreleri tarafından proje ve satın alım finansmanı alanında, dünyanın önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance Dergisi tarafından verilen Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Proje Finansmanı Kuruluşu da dahil olmak üzere 26'nin üzerinde uluslararası ödüle layık görüldük.

Müşteri ve Proje İhtiyaçlarına Uygun Finansman Modelleri

Her projenin kendine özgü ihtiyaçlarını kavrayıp projeye en uygun finansman modelini geliştiriyoruz. Yüksek montanlı ve stratejik önem taşıyan enerji, altyapı yatırımları gibi projelere kalıplaşmış finansman yapıları yerine amaca göre yapılandırılmış çözümler sunuyoruz.

Yüksek Finansman Gücü ve Ürün Çeşitliliği

Sağlam mali yapımız sayesinde yüksek tutarlı projelere önemli miktarda kredi verebiliyoruz. Aynı zamanda geniş ürün yelpazemiz sayesinde projeler kapsamında  gerek duyulan tüm bankacılık ürünlerini sağlayabiliyoruz.

Geniş Hizmet Anlayışı

İş geliştirme ekiplerimizle paralel faaliyet gösteren hukuk, sürdürülebilirlik ve izleme ekiplerimizle yatırımcılara verdiğimiz desteği projenin her aşamasında sürdürüyoruz.  İzleme Ekibimizin sunduğu kredi temsilciliği, teminat temsilciği ve hesap yönetim hizmetleri ile projenin hayata geçirilmesi ve devamlılığı aşamasında da sizin yanınızda yer alıyoruz.

Sürüdürülebilir Büyümeye Destek

Sektördeki tüm oyuncuların yarınlara daha iyi bir dünya bırakmak için üzerine düşeni yerine getirmesi gerektiğine inanıyoruz. Sorumlu bankacılık prensibi ile projelerin çevresel ve sosyal etkilerini dikkatle inceliyor ve değerlendiriyoruz. Sağladığımız kredilerle hayata geçirilen projelerin ülkenin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacak, çevreyle dost projeler olmasına özen gösteriyoruz.

Bankamızın sürdürülebilirlik ile ilgili faaliyetlerinin detayları için tıklayın.

Sağladığımız toplam proje ve satın alım finansmanı 2007 yılından 2014 yılına kadar yıllık ortalama %14 büyüyerek 2014 sonu  itibarıyla 13.6 milyar dolara ulaştı. Bu rakama ek olarak 2014 yıl sonu itibariyle 1,7 milyar dolar tutarında taahhüt edilmiş ancak henüz kullandırımı yapılmamış kredi bakiyesine sahibiz.

İlginizi çekebilir

Projelerinize en uygun finansman çözümleriProjelerinize en uygun finansman çözümleri