FaydalıLinkler

.

Güvenliğiniz için bazı ipucları

İnternet kullanırken karşılaşabileceğiniz güvenlik açıklarını kapatmak ve bilgisayarınızı olası saldırılara karşı koruyabilmek için bazı yardımcı programların sisteminizde kurulu olması gerekir.

Eğer Microsoft Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, http://www.microsoft.com/downloads/ adresinden bu işletim sistemi için en son güvenlik yamalarını (Security Patches) yüklemelisiniz.

Bilgisayarınızı korumak için 3 farklı tip programa ihtiyacınız var; bir anti-virüs yazılımı, bir casus program tarayıcı ve bir güvenlik duvarı. Bazı programlar setleri, bütün bu korumaları tek başlarına sağlayabilir. Bu programlar arasından seçtiklerimizi aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

UYARI:

 • Aşağıda sağlanan linkler web sitemizde tavsiye mahiyetinde yer almakta olup T. Garanti Bankası A.Ş.' nin bu web siteleriyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
 • T. Garanti Bankası A.Ş. aşağıdaki linkleri tıklamak suretiyle ulaşılan web sitelerinin, bu web sitelerinden ulaşılan diğer bağlantıların ve bu web sitelerinden indirilen programların bilgisayarınıza verebileceği zararlardan ve bu programların sağlayacağı güvenlik seviyesinden veya güvenliğin yetersizliğinden sorumlu tutulamaz.
 • T. Garanti Bankası A.Ş. aşağıda listelenen programlar ve türevleri ile ilgili olarak herhangi bir destek hizmeti vermemektedir.

Antivirüs Programları

İnternet üzerinden ücretsiz virüs taraması yapan siteler (Hızlı internet bağlantısı tavsiye edilir):

Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz antivirüs programları

Casus Tarayıcı  Programlar (Anti-spyware, anti-malware)

İnternet kullanım bilgilerinizi toplamak isteyen programlara karşı kullanabileceğiniz programlar:

Güvenlik Duvarı  Programları (Firewall)

Bu programlar bilgisayarınızdaki diğer programların bilginiz dışında internete girmesini engeller.

Bilgisayar Güvenliği Siteleri

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet GirişGaranti İnternet Giriş

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

  Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi

 • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

  Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Ücretsiz antivirüs uygulaması nasıl indirebilirim?

  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page Detaylı bilgi