6 AltınKural

.

Size önerdiğimiz 6 Altın Kural'la güvenliğinizi garantileyin.

Garanti bankası olarak internetteki güvenliğinize en az sizin kadar önem veriyoruz. Bizim aldığımız önlemlerin yanında sizin de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar, bankacılık işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlar.

E-Postalara Dikkat

 • Garanti Bankası kişisel bilgilerinizi veya şifrenizi asla mail yoluyla talep etmez.  Aldığınız e-posta sizi kişisel bilgilerinizi veya şifrenizi girmeniz için bir siteye yönlendiriyorsa, derhal 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak Garanti İnternet Destek Hattı'na bilgi vermelisiniz. 
 • Bazı virüsler e-posta yoluyla yayılabilmektedir. Göndericisini tanımadığınız veya şüpheli görünen e-postaları okumadan silmelisiniz.

Tarayıcınıza garanti.com.tr yazmalısınız

 • Her İnternet Şubesi'ni kullanmak istediğiniz zaman tarayıcınızın adres bölümüne garanti.com.tr yazıp, bu sayfadaki Garanti İnternet linkine tıklamalısınız. Bu, phishing (olta) saldırılarına karşı en etkili önlemdir.
 • Güvenle kullanabileceğiniz diğer siteleri aşağıda görebilirsiniz.

Özel Bilgilerinizi Gizli Tutmalısınız

 • Doğum tarihi, kimlik numarası gibi bilgilerinizi talep eden kişilere karşı şüpheci olmalısınız. Bu tür bilgiler yalnızca 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak şifre işlemleri yapmak istediğinizde sorulur.
 • Garanti Bankası hiç bir zaman anne kızlık soyadınızın tamamını istemez. Anne kızlık soyadınızın tamamı istenirse 444 0 333 Alo Garanti, İnternet Destek Hattı'na bilgi verin.
 • Yakından tanıdığınız kişilerden gelse bile, e-postalarda, sohbet odaları ya da mesajlaşma servislerinde sizden gizli bilgileriniz istendiğinde dikkatli olmalısınız.

Karmaşık Parolalar Kullanmalısınız

 • Doğum tarihi, takma ad gibi kolay tahmin edilebilecek parolalardan kaçınmalısınız. Birçok kişi karmaşık parolalar kullanmaları durumunda bu parolaları unutacaklarını düşünür. Bunu engellemek için kolayca hatırlayabileceğiniz bir kelimenin içine rakamlar ekleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı Korumalısınız.

 • Faydalı linkler sayfasındaki programları düzenli bir biçimde kullanmanız bilgisayarınızı virüs ve benzeri zararlı programlardan koruyacaktır.

Güvendiğiniz Bilgisayarları Kullanmalısınız

İnternet cafe gibi halka açık veya güncel anti-virüs yazılımları bulunmayan bilgisayarlardan hiç bir şekilde işlem yapmamalısınız.

Site ismini mutlaka kontrol etmelisiniz!

Şifre ve işlem sayfalarının sağ alt köşesinde; Internet Explorer için (ssl_ie), Netscape için (ssl_ns) olduğundan emin olmalısınız. Bu işaret sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin gerçekten Garanti Bankası'na ait olduğunu gösterir, üzerine iki kez tıkladığınızda; "Issued to: sube.garanti.com.tr" ve "Issued by: www.verisign.com/CPS Incorp.by Ref.LIABILITY LTD.(c) 97 VeriSign" bilgilerinin çıktığını kontrol etmelisiniz.

www.garanti.com

www.garantibankasi.com

www.garantibankasi.com.tr

www.garantibank.com

www.paragaranti.com

www.garantiminibank.com

www.cepbank.com

www.unibank.com.tr

www.sifrematik.com

www.garantiyatirim.com

www.garantiyatirim.com.tr

www.garantiemeklilik.com.tr

www.bonus.com.tr

www.shopandmiles.com 

www.americanexpress.com.tr

www.money.com.tr

www.flexicard.com.tr

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet GirişGaranti İnternet Giriş

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

  Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi

 • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

  Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Ücretsiz antivirüs uygulaması nasıl indirebilirim?

  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page Detaylı bilgi