Hesap HareketleriEntegrasyonu

.

TÜRMOB - Garanti İşbirliğiyle Türkiye'de yine bir ilk: "Luca- Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu"

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ile işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz “Luca-Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu” projesi, Türkiye'nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi Luca'ya üye olan Garanti Bankası müşterisi mali müşavirlerimiz ve onların müşterileri için banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarının tümüyle otomatik olarak yaratılmasını sağlayan özel bir uygulamadır.

Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama ile banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarına aktarım süreci tamamen otomatikleşmektedir.

Luca – Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu;

  • Yoğun emek gerektiren manuel muhasebeleştirme süreçlerinin sonu, verimlilik ve zaman tasarrufu sağlayan operasyonların başlangıcı,
  • Operasyonel risklerin minimize edilmesi, hesap hareketlerinin hızlı, güvenli ve hatasız bir şekilde muhasebeleştirilmesi,
  • Mali müşavirlerin müşterileri adına tanımlayacağı kullanıcı kodu ile hesap hareketi bilgilerine Luca muhasebe programı üzerinden 7/24 erişebilme imkanı anlamına gelmektedir.

Uygulamadan kimler faydalanabilir?

Luca – Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu uygulamasından, Luca muhasebe programını kullanan Garanti Bankası müşterisi muhasebeci mali müşavirler ile onların muhasebe kayıtlarını tuttuğu tüm şahıs ve firmalar yararlanabilecektir.

Uygulama kapsamında muhasebeleştirilecek hesap hareketleri  otomatik olarak Luca’ya bir iş günü sonrasında otomatik olarak gelecektir.

Uygulama kapsamında, sadece müşterilerimizin tercih ettiği ve doldurulacak formda belirttikleri hesaplara ait hareketlerin otomatik muhasebe kayıtları yaratılacaktır.

Uygulamayı kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Luca muhasebe programı kullanıcılarının ilgili formu doldurarak en yakın Garanti Bankası Şubesi’ne teslim etmesi ve bu formun bir örneğini (aslı Garanti bankasında kalmalıdır) Luca’ya fakslaması gerekmektedir. Form Garanti Bankası şubelerinden temin edilebilir.

Garanti Bankası, müşterilerinin verdiği yetkiye dayanarak, form doldurulduktan sonra geçen iki iş günü içinde tanımlamaları yaptıracak ve tanımlar yapılır yapılmaz otomatik muhasebe entegrasyonu ile müşterilerimizin hayatı hızla kolaylaşmaya başlayacaktır.

Henüz Luca muhasebe programı kullanıcısı olmayanlar ise kendilerine en yakın meslek odasına başvurarak ya da Luca Destek servisine telefon yolu ile  ulaşarak ürünle ilgili bilgi alabilecek ve Luca’yı kullanmaya başladıktan sonra entegrasyonu kullanabilmek için gerekli adımları atabilecektir.

Luca kullanıcısı bir firma olarak Garanti Bankası müşterisi olmayanlar en yakın Garanti Şubesi’ne başvurarak hemen bir hesap açtırabilecek ve entegrasyonun rahatlığından faydalanmaya başlayabilecektir.

Uygulama ile ilgili soru ve sorunlarınız için  kurumsalcozumler@garanti.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz .

İlginizi çekebilir

Uzmanlık ve teknolojiyle gelen liderlikUzmanlık ve teknolojiyle gelen liderlik