Fırsatları Yaratın, Geleceğe Sıçrayın. Open Talent Başlıyor!

.

Finansal dünyanın dönüşümüne odaklanmış girişimler dünyanın en büyük uluslararası fintech yarışması BBVA Open Talent’ta yarışıyor.

Türkiye’den Dünya’ya açılmak için finansal teknolojiler veya finansal teknolojiler alanına dolaylı da olsa katkı sağlayacağını düşündüğünüz yaratıcı girişim projenizle sizi de Open Talent’ın GarantiPartners tarafından düzenlenen Istanbul ayağına bekliyoruz. Kazanan girişim projesi, Meksika’da gerçekleşecek bölgesel finallerde Türkiye’yi temsil edecek.

9.uncusu düzenlenen Open Talent yarışmasına katılarak girişiminizi global arenada tanıtma şansı yakalamanın yanı sıra Garanti ve BBVA yöneticileriyle tanışma ve yakın çalışma imkanına sahip olacaksınız. GarantiPartners olarak tüm bu süreçte yanınızda olacağız.

 • BBVA Open Talent Nedir?

  BBVA Open Talent, uluslararası düzeyde Fintech girişimcilerinin yarıştığı en büyük yarışmadır. Finansal Teknoloji veya finans alanına direkt ve dolaylı olarak çözüm getiren girişimlere yönelik yapılan bir yarışma olup bu yıl 9.uncusu düzenlenmektedir. Finansal ekosistem ve onu çevreleyen her şey de inovasyon, BBVA’nın odak noktasıdır. Dokuz yıldan uzun süredir girişimcilerin yanında olan BBVA, keşfetmeye duyduğu hayranlıkla yetenekleri destekleme stratejisini benimsiyor. Open Talent Platformu da; BBVA ile beraber kendini geliştirmek ve bankacılık dünyasını değiştirme imkanını sunuyor.

 • Yarışma Süreci

  Open Talent yarışması BBVA Innovation Universe tarafından düzenlenmektedir. Open Talent dünyasına giriş olan Istanbul ayağına katılmak için, 17 Temmuz tarihine kadar BBVA Open Talent Programı web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Hemen başvurmak için tıklayın.

  Ayrıca, 2017 yılında başvurular bölgesel olarak Finansal Teknolojiler veya finansal teknolojiler alanına çözüm üreten girişimciler tarafından yapılabileceği gibi global arenada 5 farklı kategoride de yapılabilir. Global arenada başvuru yapılabilecek 3 kategori; Identity, Artificial Intelligence ve Fintech for Companies şeklindedir.

  Bu alanlarda yapılan başvurular global başvurular arasında değerlendirilirken, yerel alanda yapılan başvurular ise ülkeler içerisinde değerlendirilecek ve kazananlar globale katılmaya hak kazanacaktır. Bir girişim projesi aynı anda birden çok dikeye başvurabilir. Ama birden çok birincilik alması durumunda Meksika’da gerçekleşecek global dikey finallerine tercih ettiği bir dikeyde katılabilmektedir. Katılmak istenilen dikeyler başvuru sırasında seçilecektir. Yalnızca katılmak istenilen dikeylerin son başvuru tarihlerinden önce başvuru yapılması gerekiyor.

  Ön eleme süreci sonrasında Turkiye kazananı Ağustos ayında duyurulacak ve 1.000 Euro ödül kazanacaktır.

  Başvuru yapılacak projeler için ön şartlar;

  • Projeler çalışır veya beta versiyonunda olmalıdır.
  • Girişimler 1 Ocak 2013’den sonra kurulmuş olmalıdır.
  • Girişimler geçen yıl 1.5 milyon Euro'dan fazla gelir kazanmamış olmalıdır.
  • Girişimler 2.5 milyon Euro’dan fazla yatırım almamış olmalıdır.

İlginizi çekebilir...

e-Trader Uygulamaları

e-Trader ile borsada hızınızı arttırın!

e-Trader ile borsada hızınızı arttırın!

Cep Şifrematik

Tek kullanımlık şifreniz cebinizde!

Tek kullanımlık şifreniz cebinizde!

CepBank Uygulaması

CepBank ile anında para gönderin!

CepBank ile anında para gönderin!