Faydalı Araçlar

  45. Atatürk Kupası

  Garanti Masters binicilik sporunu destekliyorGaranti Masters binicilik sporunu destekliyor

  Garanti Masters sponsorluğunda 45. Atatürk Kupası

  Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından 1966 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 45. kez koşulacak olan Atatürk Kupası 08 Ağustos 2010 Pazar günü Garanti Masters Özel Bankacılık sponsonsorluğunda Maslak Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

  Biniciliğin ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşması için 2005 yılından bu yana Horse Show, Cumhuriyet Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Balkan Şampiyonası gibi turnuvalara, 2007 yılından itibaren de Türkiye’nin en prestijli binicilik müsabakası olan Atatürk Kupası’na destek veren Garanti Masters Özel Bankacılık 2008 yılında Türkiye Binicilik Federasyonu ve Milli Takımlar Sponsorluğunu üstlendi.

  Atatürk Kupası, 5 yıllık dönemler halinde düzenlenmesi ile diğer şampiyonalardan ayrılmaktadır. Kupa’nın ilk yıllarında 3 yıllık dönemde 2 kez müsabaka kazanan binici kupa sahibi oluyorken, 2003'ten bu yana 5 yıllık dönemde 3 kez müsabaka kazanan kupanın sahibi oluyor. Kupanın 44 yıllık geçmişinde sadece İbrahim Murat, Ata Zorlu, Avni Atabek, Sencer Can ve Mert Alıcıoğlu bu kupanın sahibi oldu.