NBA Jam Van

  Garanti'nin Basketbola Destek ProjeleriGaranti'nin Basketbola Destek Projeleri

  Garanti Bankası, NBA coşku ve heyecanını sokağa taşıdı.

  "NBA Jam Van" İstanbul'a geldi!

  Basketbolun coşku ve heyecanını sokaklara taşıyan Amerikan Ulusal Basketbol Birliği'nin (NBA) eğlence TIR'ı "NBA Jam Van", Garanti Bankası'nın sponsorluğunda İstanbul'a geldi. 500 metrekarelik interaktif basketbol sahasına dönüşebilen NBA TIR'ı, 25-26 Ekim 2008 tarihlerinde İstanbul Taksim meydanında basketbolseverlerle buluştu. İstanbullular, "smaç şampiyonası", "üç sayı yarışması" ve "bire bir maç" gibi ödüllü aktivitelere ücretsiz olarak katılabildi. Gün boyu tekrarlanan yarışmalar sırasında, NBA takımlarından Houston Rockets'in dansçı kızları da gösteri yaptı.

  Garanti Bankası'nın, basketbola verdiği destek kapsamında sponsorluğunu üstlendiği "NBA Jam Van", her yaştan basketbolsevere NBA heyecanını yaşatmayı amaçlıyor. NBA TIR'ında, 3 ayrı boyda potaya sahip basketbol sahası, video oyun bölümü, Avrupalı NBA oyuncularını tanıtan interaktif bir harita, ünlü NBA ve WNBA oyuncularının el, ayak ve vücut figürleri ile NBA tarihine geçen özel maçların gösterildiği dev bir ekran yer alıyor. TIR'da ayrıca, lisanslı NBA ürünlerinin satıldığı mağaza bölümü de bulunuyor.

  "NBA Jam Van" etkinliği, 2008'in Temmuz ayında başladığı Avrupa turu kapsamında, son durağı İstanbul da dahil, 6 ülkede 19 şehri ziyaret etmiş olacak.