16. Dünya Basketbol Şampiyonası

  12 Dev Adam’ın ana sponsoru, Garanti...12 Dev Adam’ın ana sponsoru, Garanti...

  Bizce Dünyanın En İyi Takımına Dünya Kadar Teşekkürler!

  A Milli Erkek Basketbol Takımımız  “12 Dev Adam”, tarihi bir başarıya imza atarak, ülkemizde düzenlenen 16. FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. “12 Dev Adam” ismini armağan ettiğimiz ve 10 yıldır aralıksız desteklediğimiz takımımızla  gurur duyuyor, bu büyük başarılarından dolayı hepsini gönülden kutluyoruz.

  Turnuva boyunca basketbolda söz sahibi olmuş rakiplerini birer birer devirerek yenilgisiz finale kalan 12 Dev Adam, finalde güçlü ABD takımına yenilmesine rağmen Türkiye’nin gönlünde taht kurarken, dünya spor kamuoyunun da büyük takdirini kazandı.

  Her zaman olduğu gibi, bu önemli turnuvada da 12 Dev Adam’ın yanında olduk. Düzenlediğimiz büyük çaplı reklam ve tanıtım kampanyalarıyla, takımımıza en üst seviyede destek verdik. Dünya şampiyonası kapsamında hazırladığımız 12devadam.com sitesinde, Milli Takım’ı yüreklendiren taraftar sayısı 270.000’i aştı.

  “Garanti Basketbol Karnavalı”yla, basketbol coşkusunu İstanbul ve Ankara sokaklarına taşıdık. 12 Dev Adam’ın maçlarını oynadığı salonlara kurduğumuz standlarda, binlerce kişiyi ağırladık. Sırbistan’la yapılan yarı final maçının devre arasında, basketbolseverlerle ünlü rock grubu Athena’yı buluşturduk. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nu dolduran 16.000’in üzerindeki seyirci, maçın devre arasında, Garanti Bankası, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Athena işbirliğiyle, 10 yıl önce A Milli Takım için yaratılan “12 Dev Adam” marşıyla coştu. Final maçında ise logomuzun yer aldığı dev Türkiye forması, tribünlerde coşkuyu artırdı.

  Reklam ve tanıtım kampanyalarıyla sağladığımız desteğin yanı sıra, dünya ikincisi olarak ülkemize büyük gurur yaşatan Milli Takım’a Genel Müdürlük binamızı,  12 Dev Adam posteriyle giydirerek teşekkür ediyoruz.

  Türkiye’de basketbolun en büyük destekçilerinden biri olarak, 12 Dev Adam’la yeni zaferlere yürümeyi diliyoruz.

  Türkiye’nin gururu, Garanti’nin onuru 12 Dev Adam’a teşekkürlerimizle...