Yıldızlar Şöleni Ödül Töreni

Garanti'nin Basketbola Destek ProjeleriGaranti'nin Basketbola Destek Projeleri

12 Dev Adam Basketbol Okulları "Yıldızlar Şöleni", Ödül Töreni'yle sona erdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Garanti Bankası'nın ana sponsorluğuyla düzenlediği 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nın yaz dönemi eğitim faaliyetleri kapsamındaki 6. Yıldızlar Şöleni, İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapılan ödül treniyle sona erdi.

20-22 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen Yıldızlar Şöleni'nde, Türkiye'de 55 merkezde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları'na katılan ve antrenörleri tarafından titizlikle seçilen 100 minik yetenekli basketbolcu yer aldı. Şölende, "Kuzey", "Güney", "Doğu" ve "Batı Yıldızları" adı altında 4 gruba ayrılan minik basketbolcular, her yaş grubundan 12'şer kişi ve 2 antrenörden oluşan takımlar halinde 3 gün boyunca lig usulüne göre mücadele etti.

12 Dev Adam Basketbol Okulları, 2002 yılında, Garanti Bankası ana sponsorluğunda, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenmeye başladı. Okullar aracılığıyla öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye'ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amaçlanıyor. Türkiye'de 55 merkezde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde organize edilen basketbol okullarında, yaz ve kış dönemi olmak üzere, yılda yaklaşık 2.500 öğrenci basketbol eğitimi görüyor. Organizasyon aracılığıyla, 2002'den bu yana 28.000'e yakın öğrenciye ulaşıldı.
12 Dev Adam Basketbol Okulları projesinde, öğrenciler çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor.