Basketbol'a Destek

  Spora DestekGaranti'nin Spora Destek Projeleri

  Basketbolun her alanında Garanti'nin desteği devam ediyor.

  Basketbolun doğasında bulunan ekip çalışması, disiplin, inanç ve özgüven, Garanti’nin kurumsal kültürünün vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor. Garanti bu kapsamda basketbola, altyapı çalışmalarından milli takımlar seviyesine uzanan çok geniş bir yelpazede destek vererek, basketbol kültürünün benimsenmesini sağlıyor.

  İşte bu nedenle Garanti Bankası, 2001 yılından bu yana 12 Dev Adam'ın ana sponsorluğunu (A Milli Erkek Basketbol Takımı) üstlenmiştir. A Milli Erkek Basketbol Takımı ana sponsorluğu kapsamında, basketbolu Anadolu'ya taşımak ve öğrencilere basketbolu öğretmek amacıyla 12 Dev adam Basketbol Okulları projesini de hayata geçirmiştir.

  2005 yılında Türkiye'de yapılan Avrupa Bayan Basketbol Şampiyonası'na destek vermek amacıyla Bayan Basketbolcularımızın ana sponsorluğunu da üstlenmiştir. 2005 yılında başlattığı iletişim kampanyası ile onlara "Potanın Perileri" ismini vermiştir.
  2013 itibari ile Tekerlekli Sandalye Basketboluna destek vermeye başlayarak kadın, erkek ve genç Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımları’na ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligleri’in ana sponsoru olmuştur.

  12 Dev Adam 2010 yılında Dünya 2.si olurken Potanın Perileri 2014 yılında Türkiye’de düzenlenen Kadınlar Dünya Şampiyonasında Dünya 4.’sü oldu. Tekerlekli Sandalye A Milli Erkek Basketbol takımımız ise 2014 yılında Dünya 3.’sü unvanını kazandı.