ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Garanti Bankası İnternet Şubesi, Global Finance tarafından 10. kez "Türkiye’nin En İyi İnternet Şubesi" seçilirken, üç farklı kategoride de Avrupa birinciliğiyle ödüllendirildi.

Garanti Bankası, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden Global Finance tarafından gerçekleştirilen "Avrupa’nın En İyi İnternet Bankacılığı" değerlendirmesinde, "Türkiye’nin En İyi İnternet Şubesi" seçildi. Garanti ayrıca, "En İyi Fatura Ödeme ve Senet İşlemleri" ve "En İyi Sosyal Medya" ve Kurumsal İnternet Şubesi "En İyi Hazine Servisi" ödülleriyle Avrupa çapında da üç birincilik kazandı. Ek olarak GarantiBank Romanya, Bireysel kategoride “Romanya’nın En İyi İnternet Şubesi” ve “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Bankası” ödüllerine layık görüldü. 

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, "Global Finance tarafından 10. kez Türkiye’nin en iyi internet şubesi  seçilmemizin yanı sıra müşterilerimizle doğrudan temas ettiğimiz üç farklı alanda da Avrupa’nın en iyisi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Senelerdir yaptığımız teknoloji yatırımlarının, insan odaklı ürün yönetimi ve pazarlama çalışmalarımızın takdir edilmesi bizi çok mutlu ediyor. Aldığımız ödüller, 16 yıldır Türkiye’de dijital bankacılığa öncülük eden Garanti İnternet Şubesi’nin başarısının en güzel kanıtı... Teknolojinin olanaklarını ve deneyimimizi birleştirerek müşterilerimize, 400’ü aşkın işlemi, dijital kanallar ve mobil üzerinden gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Bireysel ve Kurumsal İnternet Şubesi kullanıcılarımız, kişiselleştirilmiş ve kısaltılmış menü adımları sayesinde artık çok daha kolay ve hızlı işlem yapabiliyor." dedi.

Başer, “En İyi Sosyal Medya” ödülü ile ilgili ise "Sosyal medya alanında birinciliği kazanmamızda ise Garanti Link, GarantiyeSor ve Facebook’tan kredi başvurusu gibi yenilikçi hizmetleri sosyal medyadan sunarak, bankacılığı sosyal medyayla entegre ederek ettiğimiz çalışmalarımızın payı büyük..." açıklamasında bulundu.

2.5 milyon aktif kullanıcıyla Türkiye’de internet bankacılığında 1. sırada yer alan Garanti İnternet Şubesi, Türkiye Bankalar Birliği’nin 2013 yılı 1. çeyrek verilerine göre finansal işlem hacminde yüzde 30 pazar payına sahip. Türkiye’de internet üzerinden gerçekleşen yaklaşık her 3 işlemden biri Garanti Bankası İnternet Şubesi’nden yapılırken, Garanti Bankası’nda yapılan tüm finansal işlemlerin yüzde 80’i, Garanti İnternet Şubesi, Cep Şubesi, Paramatik ve Alo Garanti’nin yer aldığı dijital kanallar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Garanti Bankası sosyal medyadaki Link uygulaması ile Avrupa’da bir ilk...

Sosyal medyada en çok takipçi sayısı ile Avrupa liderliğine sahip Garanti Bankası, tüm kanallarda aktif iletişimini sürdürüyor. Müşteri numarası ve sosyal medya hesaplarının eşleştirildiği, 20 binden fazla kullanıcıya sahip Avrupa’da bir ilk olan Garanti Link uygulaması; Facebook ve Twitter’dan gelen tüm soru ve yorumları 2 saat içerisinde, 7 gün 24 saat cevaplayan GarantiyeSor hizmeti ve dünyada ilk defa Facebook’tan çıkmadan özel avantajlarla ihtiyaç kredisi başvurularının tamamlandığı ve tüm başvuruların yüzde 3’ünü oluşturan Garanti Kredi uygulaması Garanti Bankası’nın yenilikçi sosyal medya uygulamalarını oluşturuyor.