ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Garanti, Sürdürülebilirlik Raporlamasında A notu alan İlk Türk Bankası oldu

Garanti Bankası, sürdürülebilirlik performansını tüm yönleri ve şeffaflığıyla ele alan Sürdürülebilirlik Raporu’yla, Küresel Raporlama İnisiyatifi (Global Reporting Initiative – GRI) tarafından A notuna layık görülen ilk Türk Bankası oldu. Bankanın, Ocak 2011’den itibaren 18 aylık dönemde, çevresel ve sosyal faktörler ile kurumsal yönetim ilkelerini iş süreçlerine nasıl entegre ettiğini açıklayan rapor, Nisan ayı’nda kamuoyuna sunulacak.

Konu hakkında açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti Bankası olarak, sürdürülebilirlik alanında yıllardır birçok adım attık. Son dönemde konuyu çok daha sistematik bir yaklaşımla ele alarak, çevresel ve sosyal alanı kapsayan yeni politikalar, iş süreçleri geliştirdik. Yoğun çalışmalarımız sonucunda oluşturduğumuz ilk kapsamlı sürdürülebilirlik raporu, Küresel Raporlama İnisiyatifi tarafından A seviyesine layık görüldü. Nisan ayında kamuoyu ile paylaşacağımız raporla, gayretlerimizin sonucunda geldiğimiz noktayı paydaşlarımıza aktarabileceğiz. Önümüzdeki dönemde de, aynı hassasiyetle, gelecek kuşakların ihtiyacını gözeten kararlar alarak, sürdürülebilir bir gelecek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Küresel Raporlama İnisiyatifi hakkında daha fazla bilgi için Global Reporting Initiative sitesini ziyaret edebilirsiniz.