ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Faaliyet raporlarının Oscar’ı Garanti’ye…

Garanti Bankası’nın paydaşlarıyla kurduğu proaktif, şeffaf ve güvene dayalı ilişkiyi simgeleyen 2012 Faaliyet Raporu ve Faaliyet Raporu İnteraktif İnternet Sitesi, uluslararası platformlarda bir kez daha “en iyi”ler arasına girdi. Rapor ve raporun interaktif internet sitesi, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen Amerikan kuruluşu MerComm’un gerçekleştirdiği ve faaliyet raporlarının Oscar’ı sayılan 27. Faaliyet Raporları Yarışması (ARC Awards) kapsamında yaratıcı tasarımlarıyla fark yarattı.

2012 Faaliyet Raporu “Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporları” kategorisinde, iletilen mesajın açıklığı, anlatımda anlaşılırlık ve görsel tasarımda ortaya koyduğu yüksek performansla, toplam 32 ülkeden katılan 2.200 yarışmacı arasından birinci seçildi ve “Altın Ödül” kazanarak büyük bir başarıya daha imza attı. Garanti’nin http://rapor2012.garanti.com.tr/tr/ adresinden ulaşılan 2012 Faaliyet Raporu interaktif internet sitesi ise, sıra dışı iletişim tarzının yanı sıra görsel tasarımı ve sağladığı kusursuz kullanıcı deneyimiyle, “İnteraktif Faaliyet Raporu” kategorisinde “Altın Ödül”e layık görüldü.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti Bankası olarak, dinamik ve sürdürülebilir bankacılık anlayışımızı yansıtarak sektöre öncülük eden faaliyet raporlarımızı her sene geliştiriyoruz. 2012 Faaliyet Raporumuzun da, daha önceki raporlarımız gibi, hem görsel tasarımı hem de anlattıklarıyla, uluslararası otoriteler tarafından takdir görmesi bizi onurlandırdı.” dedi.

Rekor seviyede katılımla düzenlenen 27. Faaliyet Raporları Yarışması (ARC Awards) ile ilgili konuşan MerComm Genel Müdürü Reni L. Witt “ARC Awards kapsamında bir ödüle layık görülmek, kurumunuzun yaratıcı, yetenekli ve çalışkan kimliğinin, Faaliyet Raporlarının yarattığı algıya ayrı bir değer kattığının açık kanıtıdır.” dedi.