ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Çok Uluslu Şirketler Ürün Masası

Global piyasalarda sıkça karşılaştığımız ve son zamanlarda hızla artan bir trend haline gelen hazine merkezileştirme stratejileri sizler için de geçerliyse; amacınızın hesaplarınızdaki şeffaflığı ve takip edilebilirliği arttırmak olduğunun farkındayız.

Çok uluslu firmaların son zamanlarda bu yönde hızla artan talepleri doğrultusunda teknolojik altyapımızı geliştirdik. Yurtdışındaki ana bankanız üzerinden gelecek talimatla hesabınızdan ödeme yapmanızı sağlamaktayız. Bu sayede hem operasyon maliyetlerinizi düşürmüş hem de her türlü bankacılık işleminizi merkez ofisinizden yürüterek, faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz ülkelerin risklerini azaltmış olacaksınız.

Merkez ofisinizin yurtdışında çalıştığı bankalarla iletişime geçerek gerekli entegrasyon süreçlerini yürütmekte ve işlemlerinizi kolaylaştıran ürünler sunmaktayız.

Ödeme Talimatları: Yurtdışındaki ana firmanız, çalıştığı bankadan, bankamıza SWIFT sistemi üzerinden ulaştıracağı bir ödeme talimatı göndermesini talep edebilir.  Bu talimat bir SWIFT standardı olan MT101 mesajı olarak bankamıza ulaştırılmakta ve hesabınızdan ödeme yapılabilmektedir. TL ve YP havale işlemleriniz otomatik olarak işleme alınmaktadır.

Hesap Hareketleri: Cari hesaplarınızda oluşan tüm hareketler bir SWIFT standartı olan MT940 dosya deseninde günlük, haftalık ya da aylık talebiniz doğrultusunda size ve ana firmanıza sunulmaktadır. Bu mesajlar tercihinize göre her gün otomatik olarak bir veya birden fazla olmak üzere e-posta, FTP ya da SWIFT adresinize gönderilmektedir. Böylece hesabınızdan yapılan işlem akıbetleri hakkında istenilen sıklıkta bilgi alınabilmektedir.

Bu hizmetlerin yanı sıra şirketinizin ya da merkez ofisinizin yurtdışında çalışılan bankayı da kapsayacak özel bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyması halinde size özel çözümler sunmaktan mutluluk duyarız.

Detaylı bilgi için; multinationals@garanti.com.tr