ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

B Tipi Tahvil Bono Fonu, B Tipi Likit Fonu ve Flexi B Tipi Değişken Fonu Kampanyası Hakkında

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan 07.03.2012 tarih ve B.02.6.SPK.0.15-305.01.04-184 sayılı izin doğrultusunda, "T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Tahvil Bono Fonu", "T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Likit Fonu" ve "T. Garanti Bankası A.Ş. Flexi B Tipi Değişken Fonu izahnamelerinin eki olan XV-Hediye Kampanyaları İle İlgili Bilgiler başlığı altındaki bölüm aşağıdaki gibidir. 

T. Garanti Bankası A.Ş., satışına aracılık ettiği T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Tahvil Bono Fonu, B Tipi Likit Fonu ve Flexi B Tipi Değişken Fonu için 12.03.2012-31.05.2012 tarihleri arasında bir Mevduat-Fon Kampanyası düzenleyecektir. Kaynakları tamamen T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından karşılanacak bu kampanyanın uygulama esasları aşağıdaki gibidir:

 • Kampanya 12.03.2012-31.05.2012 tarihleri arasında düzenlenecektir.
 • Bu kampanya gereğince T. Garanti Bankası A.Ş.’de minimum 1 aylık TL mevduat hesabı açacak müşterilere aşağıdaki koşulları sağlaması şartıyla T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından sunulmakta olan mevduat faiz oranı üzerinden +%0,25 (25 baz puan) ek faiz oranı verilecektir:
  • İlgili mevduat tutarının tamamı ya da daha fazlası kadar T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Tahvil Bono Fonu veya B Tipi Likit Fonu veya Flexi B Tipi Değişken Fonu tutarının mevduat süresince müşteri hesabında tutulması gerekecektir. Tutar T.Garanti Bankası A.Ş. tarafından blokeye alınacaktır.    
  • Kampanya kapsamında açılacak TL Mevduat ve yatırım yapılacak T. Garanti Bankası A.Ş. B Tipi Tahvil Bono Fonu veya B Tipi Likit Fonu veya Flexi B Tipi Değişken Fonu için kullanılacak olan kaynağın müşterinin T. Garanti Bankası A.Ş.’de bulunan tasarruf veya finansal varlıkları dışında bir kaynak olması gerekecektir.
 • Bu kampanya boyunca bu promosyon kampanyasına ilişkin maliyetler hiç bir şekilde hiç bir yatırım fonuna yansıtılmayacaktır.
 • Bu kampanya gerçek ve tüzel kişiler için geçerlidir. 
 • Müşterinin taahhüdü ile kampanya kapsamında alınan yatırım fonlarının, vade öncesinde bozumu ancak Bankanın onayı ile mümkün olabilecektir. Bankanın onayı ile bozum yapılması durumunda, kampanya kapsamında müşteri adına açılmış olan vadeli mevduat tutarı üzerinden yıllık %0,25 oranında "kampanya bozum komisyonu" mevduat süresi baz alınarak tahsil edilecektir.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Bedel iadesini talebe dönüştürmek ne demektir?

  Halka arz tavan fiyatı ile açıklanacak fiyat arasındaki farktan kaynaklanacak iade bedelinin de talebe dönüştürülmesidir. Detaylı bilgi

 • Borsa yatırım fonu halka arz fiyatı nedir?

  Bir önceki gün Fon Net Aktif Değeri esas alınarak hesaplanan pay değeri üzerinden % 110 tutarında olup her gün için ayrı fiyat belirlenir. Detaylı bilgi

 • Borsa yatırım fonu nedir?

  Borsa yatırım fonları, belirli bir endeksi baz alarak, bu endeksin içinde bulunan hisse senetlerinin birebir performanslarını yatırımcılara yansıtan ve borsada alım satıma açık fonlardır. Takip ettikleri endekste bulunan tüm hisse senetlerine aynı anda yatırım yapma fırsatı sunarlar. Detaylı bilgi

 • Ödeme seçenekleri nelerdir?

  Nakden ödeme ve likit fon veya DIBS blokajlı ödeme seçenekleri mevcuttur. Detaylı bilgi