Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

Garanti'ye uluslararası "The Stevie İş Ödülleri"nden üç ödül birden!

Garanti Bankası, uluslararası iş dünyasında önemli bir yere sahip Stevie İş Ödülleri (The Stevie Business Awards) kapsamında, üç ödül birden aldı. Garanti; Uluslararası İş Ödülleri (The International Business Awards) bölümünün, “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” (Corporate Social Responsibility Programme of the Year in Europe) kategorisinde; kadın girişimciler için yürüttüğü projelerle Büyük Ödül’e, kurucusu olduğu Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Öğretmenin Sınırı Yok projesiyle ise İkincilik Ödülü’ne layık görüldü. Garantimortgage.com ise “Finansal Servisler” kategorisinde, Yüksek Onur Ödülü (Distinguished Honoree) kazandı. Garanti, ödülleri, 40’ı aşkın ülkeden katılan 1.700’ün üzerinde projenin değerlendirilmesi sonucunda aldı. Ödül töreni, 27 Eylül’de İstanbul’da yapılacak.

2006 yılında kadın girişimcileri farklı bir müşteri segmenti olarak ele alan Garanti, kadın girişimcilere yönelik ürün ve hizmetler sunmaya başlayan ilk özel banka niteliğini taşıyor. Garanti, kadın girişimcilere, “Kadın Girişimci Destek Paketi” ile finansal destek ve danışmanlık hizmeti veriyor. “Kadın Girişimci Buluşmaları” ile kişisel gelişimlerini destekliyor, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” ile cesaretlendiriyor. www.garantikadingirisimci.com portalıyla, tüm kadın girişimcileri aynı platformda buluşturmayı amaçlıyor.

Garanti’nin kurduğu Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV) ilk projesi olan “Öğretmenin Sınırı Yok”, Garanti Bankası ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçiriliyor. Projede, Türkiye’de düşünen, sorgulayan, araştıran bir eğitim modelinin uygulanmasına katkıda bulunmak, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eğitim faaliyetleri düzenlemek amaçlanıyor. 2009’un Mart ayında pilot eğitimlere, Mayıs ayında ise saha eğitimlerine başlanan projede, ÖRAV’ın 13 tam zamanlı ve 147 kısmi zamanlı eğitmeni görev alıyor. 100.000 öğretmene ulaşılması hedeflenen proje kapsamında; bugüne kadar 44 ildeki 368 okuldan 13.012 gönüllü öğretmene ücretsiz yüz yüze eğitim verildi.

Garanti Mortgage, www.garantimortgage.com internet sitesi üzerinden, Türkiye’de bir ilk olarak görüntülü çevrimiçi mortgage danışmanlık hizmetini başlatıp, ilk mortgage mobil sitesini de kullanıma açtı. Mortgage konusundaki bilginin sınırlı olmasından hareketle oluşturulan web sitesine; çevrimiçi danışmanlık hizmeti, karşılaştırmalı mortgage ve proje bilgileri gibi birçok yenilik eklenerek, tüketicilerin mortgage konusunda hayatını kolaylaştıracak kapsamlı bir bilgi kaynağı sunuyor

The Stevie İş Ödülleri (Stevie Business Awards)

The Stevie Awards, iş dünyasında kazanılan başarıların, kuruluşlar tarafından topluma yapılan katkıların ödüllendirilmesi ve dünya çapında duyurulması amacıyla veriliyor. 2002’de başlayan, The American Business Awards (Amerikan İş Ödülleri), 2003’te The International Business Awards (Uluslararası İş Ödülleri), 2004’te The Stevie Awards for Women in Business (Stevie Çalışan Kadınlar Ödülleri) ve 2006’da Stevie Awards for Sales & Customer Service (Stevie Satış ve Tüketici Hizmeti Ödülleri) bölümleriyle kapsamını genişletti. Birçok alanda, iş dünyasında kazanılan başarıların değerlendirildiği Stevie ödülleri; örnek alınacak kuruluş ve bireylerin sayısını artırmayı, onların başarılarını basına, topluma ve iş dünyasına duyurmayı amaçlıyor.