ŞubeSiz'den Yenilikler

ŞubeSiz'den YeniliklerŞubeSiz'den Yenilikler

İnternet Şubesi’ne Yeni Güvenlik Sertifikası

Yeni nesil Web tarayıcılarında bulunan bazı ek güvenlik özelliklerini aktif hale getirmek için İnternet Şubesi sunucu sertifikaları yine 128 bit SSL özelliğine sahip olan ve buna ek olarak kullanıcılarının sahtecilik amaçlı siteleri güvenli sitelerden daha kolay ayırt etmelerini sağlayan"VeriSign® Extended Validation (EV) SSL" sertifikaları devreye alındı.

Bu özelliği destekleyen güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız, ® Extended Validation(EV) SSL Sertifikası sayesinde, İnternet Şubesi’ne girişinizde tarayıcınızın adres satırı yeşil renkte görünecek ve garanti.com.tr’nin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına adres satırına tıklayarak ulaşabileceksiniz.

 

Eğer sitenin sahte bir site olduğu daha önceden tespit edilmişse, adres satırı kırmızıya dönüşecektir.

Bazı tarayıcılar bu sertifikayı tanır fakat sunduğu özelliklerden faydalanamazlar, yani bu tarayıcılarda yeşil adres satırı özelliği bulunmaz. Bu, bu tarayıcıları kullanmanın güvensiz olduğu anlamına gelmez. Sadece sahte siteleri gerçek sitelerden ayırt etmeye yarayan uyarıları desteklemedeklerinin göstergesidir.

Microsoft İnternet Explorer 6.0 ve 7.0, Mozilla Firefox 3.0, Apple Safari 3.2, Opera 9.6 gibi güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız İnternet Şubesi'ne girişinizde hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için tarayıcınızı en kısa zamanda yazılımcı firma resmi sitesinden ücretsiz olarak güncellemeniz gerekmektedir.

Güncellemeler için:

Kullandığınız sürüm bilgisine tarayıcınızın "Yardım" menüsündeki "Hakkında" seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

SSL Sertifikası nedir?

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.