ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi’nde eğitimler yeniden başladı.

Garanti Bankası’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Öğretmenin Sınırı Yok projesi kapsamında, okulların tatile girmesiyle Haziran ayında ara verilen öğretmen eğitimlerine yeniden başlandı. Bugüne kadar 45 ilden 13.277 öğretmenin eğitildiği projenin ilk durakları, 1-3 Eylül 2010 tarihlerinde İzmir ve Denizli olarak tespit edildi. Proje kapsamında, yıl sonuna kadar yaklaşık 8 bin, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı boyunca ise 17 bin öğretmene ulaşılması hedefleniyor.

Projede tam ve kısmi zamanlı görev yapan eğitimciler, 26-29 Ağustos 2010 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen ÖRAV Eğitimci Çalıştayı’nda buluştu. Projeyi yürüten Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından düzenlenen çalıştaya, 26 ilden 95 kısmi zamanlı eğitimci katıldı. Geleneksel hale getirilmesi planlanan çalıştay kapsamında, tazeleme eğitimleri yapıldı ve saha deneyimleri paylaşıldı.

5 yılda 100.000 öğretmene ulaştırılması hedeflenen “Öğretmenin Sınırı Yok” projesinde; bugüne kadar Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya,  Mardin, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak’ta yüz yüze eğitimler gerçekleştirildi. “İletişim Becerileri”, “Sınıf Yönetimi”, “Ölçme ve Değerlendirme” konularında eğitim alan öğretmenlere, MEB ve ÖRAV onaylı sertifika verildi.