Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

Garanti Masters Özel Bankacılık, "Best Local Private Bank" seçildi.

Garanti Masters Özel Bankacılık, bankacılık ve sermaye piyasaları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden Euromoney Dergisi tarafından, "Özel Bankacılık" alanında Türkiye'de faaliyet gösteren en iyi yerel banka (Best Local Private Bank) seçildi. Özel bankacılık alanındaki mükemmellik standartlarını belirleyen finans kurumlarına verilen ödül, Garanti Masters'ın bu alandaki çalışmalarının uluslararası finans çevreleri tarafından da fark edilerek takdir görmesi anlamına geliyor. Garanti Bankası'nın ödülü, 19 Şubat'ta Londra'da gerçekleştirilen törende Euromoney yetkilileri tarafından Garanti Masters Özel Bankacılık Birim Müdürü Demet Apak Şermet'e  verildi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, Garanti Masters Özel Bankacılık'ın, kişiselleştirilmiş yenilikçi yatırım ürün ve hizmetleriyle, Türkiye'de özel bankacılık alanında kısa sürede önemli bir farklılık yarattığını vurguladı. Ali Fuat Erbil, şunları kaydetti: "Bu başarının arkasında, her zaman olduğu gibi müşteri odaklılık, inovasyon ve kaliteye olan güçlü inancımız yatıyor. Aldığımız ödül, dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmaya rağmen, 2008 yılında özel bankacılık alanında ne kadar değerli işler yaptığımızı gösteriyor. Ödülün bizi en mutlu eden yanı ise özel bankacılık alanındaki performansımızın uluslararası finans çevreleri tarafından fark edilerek takdir görmesi oldu."

Yayın hayatına 1969 yılında başlayan Euromoney, bugün her ay 140.000'in üzerinde profesyonel tarafından okunuyor. Euromoney, ilk kez 2004 yılında gerçekleştirdiği Özel Bankacılık Araştırması ile, hangi bankaların öneri ve portföy yönetiminde en iyi olduğunu belirlemenin yanında, global varlık yönetimi endüstrisine rehberlik ediyor.

07 Şubat 2009