Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

Garanti, Türkiye'nin ilk "Yatırımcı İlişkileri Ödülleri"nde 5 dalda ödül aldı.

Garanti Bankası, yatırımcı ilişkileri ve kurumsal yönetişim danışmanlığı konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından Acclaro'nun öncülüğünde, Türkiye'de bu yıl ilk kez düzenlenen 2009 Yatırımcı İlişkileri Ödülleri kapsamında, 5 dalda ödüle layık görüldü. Garanti'nin "Türkiye'nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Departmanı" kategorisinde birinci seçildiği değerlendirmede, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen de "Türkiye'nin CEO Tarafından Yürütülen En İyi Yatırımcı İlişkileri" ödülünü aldı. Garanti ayrıca; "Türkiye'nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi" kategorisinde üçüncülük, "Türkiye'nin En İyi Finansal Sonuçlar İletişimi" kategorisinde ikincilik, "Türkiye'nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Web Sitesi" kategorisinde ise ikincilik ödülünü kazandı. Ödüller, Four Seasons Boshorus'ta yapılan törenle sahiplerini buldu.  

Acclaro'nun, Türkiye'de faaliyet gösteren kuruluşlarla işbirliği yaparak düzenlediği ödüllerin adayları, uluslararası finans kurumlarından yatırımcı ve analistlerin katıldığı ve Thompson Reuters Extel Surveys tarafından yapılan elektronik oylama sonucunda belirlendi. Deloitte tarafından denetlenen elektronik oylamada, her kategoride seçilen 10 isim arasından jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk 3 belirlendi. Türkiye'de ilk kez bu yıl gerçekleştirilen ödüller; Türkiye'deki yatırımcıların uluslararası profilini yükseltmek, "Yatırımcı İletişimi" konusunda mükemmelliğe ulaşan Türk firmalara bilinirlik kazandırmak amacını taşıyor. Ödüllerle ayrıca; Türkiye'deki yatırımcı ilişkileri uzmanlarının bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşması, yatırımcı ilişkilerindeki en iyi uygulamalar için standart oluşturulması, bu alanda çalışan profesyonellerin birbirleriyle iletişim kurmasının sağlanması da hedefleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Garanti Bankası, sadece müşterilerimizi ve çalışanlarımızı değil, yatırımcılarımızı da içine alan dev bir aile. Biz de onlar için yarattığımız değeri daha da artırmayı amaçlayan bir anlayışla çalışıyoruz. Şeffaflık, süreklilik, tutarlılık ve sorumluluk, tüm paydaşlarımızla kurduğumuz proaktif iletişimin ana omurgasını oluşturuyor. ‘Yatırımcı İlişkileri' faaliyetlerindeki stratejimiz, bu yaklaşıma dayanıyor. Yatırımcılarla sağlam ilişkilerimizin ve sunduğumuz hizmetlerin, uluslararası finans kurumlarından yatırımcı ve analistler tarafından takdir görmesi bizi çok gururlandırdı. Garanti Bankası olarak bu alanda kazandığımız itibarı ve güveni koruyacağız." dedi.

Acclaro

Londra menşeli Acclaro, gelişmekte olan piyasalara yönelik faaliyet gösteren Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Yönetişim uzmanlarından oluşan kadrosuyla hizmet sunuyor. Acclaro, firmalara, paydaş değerini en yüksek seviyeye çıkarmak için yapmaları gerekenler konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Bu anlamda, paydaş değerini maksimize etmesi için yatırımcılar ve finans çevreleriyle iletişiminde firmalara yardımcı oluyor. Acclaro, Türkiye'de de bu konuda birçok firmaya danışmanlık hizmeti veriyor.

Jüri

Türkiye'nin ilk Yatırımcı İlişkileri Ödülün uluslararası jürisinin üyeleri: Avea CEO'su Cüneyt Türktan, Value Partners Direktörü Riccardo Monti, Türkiye Kurumsal Yönetişim Forumu Direktörü ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Melsa Ararat, Institute of Directors Kurumsal Yönetişim Başkanı Dr. Roger Barker, Dünya Gazetesi Genel Yönetmeni Hakan Güldağ, Ata Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sami, Fitch Ratings Genel Müdürü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ayşe Botan Berker.

29 Mayıs 2009