ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

KAGİDER ve Garanti Bankası, Türkiye'deki kadın girişimciliğini anlatıyor...

Birleşmiş Milletler Kadın Statüsü Komisyonu'nun 53. dönem oturumu kapsamında, Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği'nin desteğiyle, 10 Mart 2009 Salı günü Birleşmiş Milletler'de 13:15-14:45 saatleri arasında "Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi: Türkiye Örnekleri" başlıklı bir yan etkinlik gerçekleştirilecek. Yan etkinlikte, sivil toplum örgütü olarak KAGİDER, özel sektör temsilcisi olarak Garanti Bankası, Türkiye'den örnek bir kadın girişimci olarak da Pan Tarım'ın kurucusu Zeynep Öztekin birer sunum yapacak.

Türkiye'deki kadın girişimcilere yönelik çalışmalar ve başarı hikayelerinin konuşulacağı, "Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi: Türkiye Örnekleri" başlıklı yan etkinlikte; KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç, kadın girişimcilerin toplumsal barış ve refah için cesaretlendirilmesinde sivil toplum kuruluşlarının rolünü anlatacak.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, Garanti Bankası'nın kurumsal sorumluluk anlayışını ve kadın girişimciliğine yaklaşımını ortaya koyan bir konuşma yapacak. Ardından Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Cenk Kaan Gür, bankanın Türkiye'de kadın girişimcilere yönelik tasarladığı etkinlikler ve hizmetleri konusunda bilgi verecek.

Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması"nda 2007 senesinde ödül kazanan Zeynep Öztekin ise "Türkiye'de Kadın Girişimci Olmak" başlıklı konuşmasında deneyimlerini aktaracak.