Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

"Investors in People" dan Gümüş Sertifika'yı alan ilk Türk şirketi Garanti oldu.

2005 yılında, İnsan Kaynakları alanında yapmış olduğumuz uygulamalarla dünyadaki tek uluslararası İnsan Kaynakları kalite standardı olan "Investors in People" (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar) sertifikasını alan ilk Türk sermayeli kurum olmuştuk. 2008 yılının sonunda girdiğimiz ara değerlendirme sonucunda da IIP sertifikamızı yenileme hakkını kazanmıştık.

IIP, 2009 yılında standartların üzerinde performans gösteren kurumları ödüllendirmek amacıyla yeni bir uygulamaya başladı ve sertifikalara "Altın, Gümüş ve Bronz" klasmanları eklendi. Garanti Bankası, bu yeni klasman sisteminde de, mevcut İnsan Kaynakları uygulamalarıyla, dünya çapında IIP sertifikasına sahip yaklaşık 35.000 kurumun sadece %1'inin alabildiği "Gümüş" sertifika ile ödüllendirildi.

Garanti Bankası'nın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, "IIP sertifikasını aldığımız 2005 yılında 8.500 olan sayımız, bugün itibariyle 16.000'i aştı. Banka olarak hızlı bir şekilde büyürken, aynı zamanda çalışanlarımıza yönelik uygulamalarımızın standardını korumaya da büyük özen gösterdik. Bu nedenle, bu hızlı büyümeye rağmen İnsan Kaynakları uygulamalarımızın dünya standartlarının da üzerinde değerlendirilmesinden dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz. En değerli varlığımızın İnsan Kaynağımız olduğuna inancımızla, önümüzdeki yıllarda da kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu başarının gerçek sahibi olan sizleri kutluyor, daha da büyük başarılara hep beraber imza atacağımıza yürekten inanıyorum." dedi.