Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

"Bankasız Havale", Garanti'ye inovasyon ödülü getirdi.

Garanti Bankası, Financial Times'ın yayımladığı "The Banker" dergisinin Teknoloji Ödülleri kapsamında, "Ödeme Teknolojilerinde İnovasyon" ödülünü aldı. Garanti ödülünü, herhangi bir banka hesabına veya karta ihtiyaç duyulmadan, Paramatikler aracılığıyla doğrudan isme havale yapılmasını sağlayan "Bankasız Havale" işlemiyle kazandı. Tüm dünyadaki bankaların 12 kategoride değerlendirildiği yarışmanın ödülleri, Haziran ayında gerçekleştirilen törenle sahiplerini bulacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, "Garanti, müşteri odaklı ve verimlilik ilkelerine bağlı olarak sürdürdüğü yenilikçi bankacılık hizmetlerine ‘Ödeme Teknolojilerinde İnovasyon' ödülünü ekleyerek, sektördeki farkını bir kez daha kanıtladı. Ağustos ayında başlattığımız Bankasız Havale işleminin, henüz üzerinden bir yıl bile geçmeden ödül kazanması, yenilikçi hizmetlerin müşterilerimiz tarafından büyük ilgi gördüğünü kanıtlıyor. Garanti müşterisi olsun ya da olmasın, Türkiye'deki herkesin 2.600'ü aşkın Garanti Paramatik aracılığıyla yararlanabildiği Bankasız Havale hizmetimiz, bankacılık işlemlerine yepyeni bir boyut kattı. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ve bankacılık işlemleri için harcadıkları zamanı azaltan hizmetler tasarlamaya devam edeceğiz." dedi.

İş dünyasının yakından takip ettiği Financial Times tarafından çıkarılan The Banker, bankacılık sektörünün en etkin ve prestijli yayınları arasında yer alıyor. The Banker dergisinin her yıl 12 kategoride verdiği "Teknoloji Ödülleri", dünyanın birçok ülkesindeki bankaları, teknolojik altyapılarına göre değerlendiriyor.

"Bankasız Havale" Nasıl Gerçekleştiriliyor?

  • Tüm kartsız Paramatik işlemlerinde olduğu gibi, para transfer etmek isteyen kullanıcılar "giriş" tuşuna basarak "kartsız işlem" menüsünden "Bankasız Havale Para Çekme/Gönderme" adımını seçiyor.
  • Kullanıcılar bu ekranda, kendilerine ve para göndermek istedikleri kişiye ait T.C. kimlik numaraları ile cep telefonu numaralarını yazarak, göndermek istedikleri tutarı Paramatik'e yatırıyor.
  • Para yatırıldığı anda, alıcının cep telefonuna SMS ile bir şifre gönderiliyor.
  • Parayı alacak kişi, herhangi bir Paramatik'teki "giriş" tuşuna basarak "kartsız işlem" menüsüne ulaşıp, "Bankasız Havale Para Çekme/Gönderme" adımını seçiyor.
  • Çıkan ekrana T.C. kimlik numarasını, doğum tarihini ve cep telefonu numarasını yazdıktan sonra, SMS ile cep telefonuna gelen şifreyi de girerek parasını kolayca çekebiliyor.


2 Haziran 2009