Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

Emerging Markets'ten Garanti'ye ödül...

Garanti Bankası, finans alanında dünyanın en saygın haber kaynaklarından biri olarak kabul edilen ve Euromoney Institutional Investor plc'nin bir parçası olan Emerging Markets Newspaper tarafından, "2009 Yılı Başarı Ödülü"ne layık görüldü. Gelişmekte olan piyasalarla ilgili geniş kapsamlı haber ve analizlere yer veren yayın, "Gelişmekte Olan Avrupa" kapsamında en başarılı banka olarak Garanti'yi seçti. Garanti, bu ödüle layık görülen ilk Türk bankası oldu.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, konuyla ilgili açıklamasında, "Bankacılıkta attığımız sağlam adımların, dünya çapında farkındalık yaratarak ödüllendirilmesi, hem Garanti hem de Türk bankacılık sektörü adına son derece mutluluk verici. Müşteri odaklılık, inovasyon ve kaliteye olan güçlü inancımızı içeren sürdürülebilir bankacılık anlayışımız, her zaman takdir gören bir kurum olmamızı sağlıyor. Garanti'nin Euromoney ve World Finance dergilerinden sonra Emerging Markets tarafından da ödüle layık görülmesi, uluslarasarası düzeydeki kalitemizi kanıtlıyor, Garanti olarak ne kadar değerli işler yaptığımızı gösteriyor." dedi.

Emerging Market Newspaper, gelişmekte olan ülkelerde görev yapan yatırımcılar, bankacılar ve broker'lar için kapsamlı haberler, röportajlar ve analizler sunan bir yayın olarak ön plana çıkıyor. Yayında, editoryal çalışmalar haricinde, Euromoney'den haberler, Maliye Bakanları ve Merkez Bankaları'ndan haberler ile çeşitli ekonomist ve akademisyenlerin yorumları da yer alıyor.

5 Ekim 2009