Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

Garanti Bankası, basımını doğaya dost bir yaklaşımla %100 geri dönüştürülmüş kağıt ve çevre dostu malzemelerle gerçekleştirdiği 2008 Yılı Faaliyet Raporu'yla, yurtdışında 3 ödüle layık görüldü.

Garanti'nin 2008 Yılı Faaliyet Raporu, ABD'de halkla ilişkiler sektöründeki en iyi uygulamaların profesyonellerle paylaşılması amacıyla kurulan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi'nin (League of American Communications Professionals – LACP) düzenlediği Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması'nın "bankacılık" kategorisinde, Gümüş LACP Vizyon Ödülü'nün (Silver Vision Award by LACP ) sahibi oldu. 22 ülkeden 3.500 şirketin değerlendirildiği yarışmaya katılan kuruluşların yaklaşık % 40'ı, "Forbes Global 2000" kategorisine giren şirketlerden oluşuyor.

Garanti, 2008 Yılı Faaliyet Raporu'yla, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirlemeyi amaçlayan Amerikan kuruluşu MerComm'un gerçekleştirdiği Faaliyet Raporları Yarışması'nda (Annual Report Competition – ARC Awards) da 2 ödüle layık görüldü. Yarışmada "Tüm Yıllık Rapor" (Overall Annual Report) değerlendirmesinde "Uluslararası Bankalar" kategorisinde Onur Ödülü'nü alan Garanti, "Yeşil / Çevreye Duyarlı Yıllık Rapor" kategorisinde ise Gümüş Ödül'ün sahibi oldu. Faaliyet raporlarının Oscar'ı sayılan ve bu yıl 23. kez verilen ödüllerde değerlendirmeler; yaratıcılık, açıklık, etkinlik, yenilik kriterlerine göre yapılıyor. MerComm ödüllerine her yıl yaklaşık  60 ülkeden başvuru yapılıyor.

1992 yılından bu yana Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF-Türkiye) ana sponsorluğunu yürüten, bankacılık ve bankacılık dışı hizmetlerinde çevre duyarlılığını ön planda tutan Garanti, bu duyarlılığını 2008 Yılı Faaliyet Raporu'nun tasarımına ve basımına da taşıdı. Bankanın, doğaya dost bir yaklaşımla hazırladığı raporun basımında %100 geri dönüştürülmüş kağıt ve çevre dostu malzemeler kullanıldı. Grafik tasarımını, basım sırasında en az fire verecek optimum sayfa boyutuna uygun olarak yapan Garanti, bir önceki yıla oranla %80'e varan tasarruf sağladı.

9 Ağustos 2009