ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, Lenny Kravitz konseriyle sona erecek.

Garanti Bankası'nın sponsorluğunda, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, Lenny Kravitz'in 30 Temmuz Çarşamba akşamı Kuruçeşme Arena'da vereceği konserle sona erecek. Rock müziğinin efsane isimlerinden Kravitz, son albümü "It Is Time For A Love Revolution" için çıktığı dünya turnesi kapsamında İstanbullu hayranlarıyla ilk kez buluşacak.
Gösteri sponsorluğunu Garanti Bankası'nın üstlendiği konser, BKM ve Virgin Radio'nun işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Konser biletlerinde tüm Garanti Bankası kredi kartlarına %20 indirim sağlanırken, biletler Garanti Paramatik'lerden hizmet bedeli ödenmeksizin satın alınabilecek.

Lenny Kravitz

"Fly Away", "Are You Gonna Go My Way?", "It Ain't Over Till It's Over" gibi hit parçalara imza atan sanatçı, 1999 ve 2002 yılları arasında dört yıl üst üste "En İyi Erkek Rock Vokal" dalında Grammy Ödülü'ne layık görüldü. Ebeveynlerinin arkadaşları arasında bulunan Duke Ellington, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald ve Miles Davis gibi cazın büyük isimleri çocukluk hatıralarında yer alsa da, Kravitz kendine cazın dışında başka bir yol çizdi. Madonna için yazdığı ve 1990'da liste başına yerleşen "Justify My Love" ile yıldızı parlayan müzisyen, rock, soul, pop, funk, hard rock ve folk gibi birçok türde eser veriyor.