ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Kredi kartı "Mobil Cüzdan" ile cep telefonuna giriyor!

Sektörlerinde pek çok öncü uygulamaya imza atan Garanti Bankası, Turkcell ve MasterCard ile beraber yürüttüğü projenin sonucunda, temassız ödeme yapabilen Bonus Trink Card'ları Türkiye'de ilk defa Mobil Cüzdan ile cep telefonlarına taşıyor. 6 ay sürmesi planlanan pilot proje sonrasında , Garanti Bankası'nın Bonus Trink kredi kartlarıyla yapılabilen tüm işlemler, Turkcell hatlı, MasterCard PayPassT teknolojisine sahip cep telefonları aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. Ödeme süresini yarım saniyenin altına indiren uygulama kapsamında, Bonus Trink'te olduğu gibi, işlem başına 35 TL'lik limit verilecek. Bu limitin üzerindeki meblağda alışveriş yapmak ise şifre tuşlanarak mümkün olacak. Ayrıca taksit yapabilirken, yapılan her alışverişte Bonus kazanılabilecek.

Pilot uygulamanın sonuçları, Dünya GSM Birliği'nin (GSMA)  dünya çapında gerçekleştirdiği Mobil Ödeme çalışmasına da katkıda bulunarak, bu konudaki standartları belirleyecek. 
Garanti ve Turkcell tarafından Türkiye'de başlatılan bu çalışma, dünya çapındaki en geniş üye işyeri ağını kapsayan ve kredi kartı bilgilerinin GSM şebekesi üzerinden SIM karta yüklenebildiği ilklerden biri olma niteliği taşıyor.