Ödüllerimiz

ÖdüllerimizGaranti Bankası ödüle doymuyor

WWF'nin Altın Panda Ödülü, 2. kez Garanti'nin oldu.

Garanti Bankası, WWF-Türkiye'nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) doğayı koruma çalışmalarına verdiği uzun soluklu destek nedeniyle, 2. kez Altın Panda Ödülü'nün (Gold Panda) sahibi oldu. Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, WWF Yıllık Kongresi kapsamında, 24 Mayıs Cumartesi akşamı Bodrum'da düzenlenen törende, WWF Başkanı Chief Emeka Anyaoku'nun elinden ödülü aldı.

Garanti, WWF-Türkiye'nin, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı ve yönetiminde sosyal, ekonomik ve çevresel faktörlerin bir arada ele alındığı somut projelerine sağladığı katkı nedeniyle ödüle layık görüldü. "Doğa için Garanti" sloganıyla 15 yıldır WWF-Türkiye'nin ana sponsoru olan ve 2001 yılında da aynı ödülü kazanan Garanti, bugüne dek Altın Panda Ödülü'nü alan tek Türk şirketi olma özelliğini taşıyor.

Uluslararası WWF Ödüleri

WWF Yıllık Kongresi kapsamında, her yıl, doğayı koruma alanında başarılara imza atmış kuruluş ve kişilere, uluslararası saygınlığı olan WWF Ödülleri veriliyor. Farklı kategorilerde verilen uluslararası ödüllerin sahipleri, kendilerini doğayı korumaya adamış, WWF'nin çalışmalarına önemli katkılarda bulunmuş, kamuoyunun bilinçlendirilmesini sağlamış, ülkelerine ve/veya dünyaya yeni doğal zenginlikler armağan etmiş kişi ya da kurumlar arasından seçiliyor. WWF'nin uluslararası ödülleri Doğayı Koruma Liyakat Ödülü (Conservation Merit), Uluslararası Onur Üyesi Ödülü (International Member of Honour), Altın Panda Ödülü (Gold Panda), Yaşayan Gezegenin Liderleri Ödülü (Leaders for a Living Planet) olmak üzere dört kategoriden oluşuyor.

30 Mayıs 2008