SMS ileGiriş Şifresi

.

Tek Kullanımlık Şifreniz'i telefonunuza gönderiyoruz.

"SMS ile Giriş Şifresi" uygulaması, Garanti İnternet girişlerinizde Şifrematik/Cep Şifrematik ya da Mobil İmza kullanmıyorsanız, "Tek Kullanımlık Şifre"lerinizin size SMS ile iletilmesi işlemidir. Bu uygulama çerçevesinde gönderilen tüm kısa mesajlar ücretsizdir.

Garanti İnternet'e girişlerinizde müşteri numarası ve parola bilgilerinizi girdikten sonra açılacak olan ekranda yönlendirmeleri takip ederek tek kullanımlık "SMS ile Giriş Şifreniz"i anında alabilirsiniz.

Parolanızı girdikten sonra bankamızda kayıtlı cep telefonlarınızdan birini seçerek "Gönder" butonunu tıklamalısınız. Sonrasında, Garanti İnternet'e girmek için cep telefonunuza gönderilen 6 haneli şifrenizi "Şifre" sahasına girmeniz yeterli.

"SMS ile Giriş Şifresi" kullanırken:

 • Her girişinizde sadece bir kez "SMS ile Giriş Şifresi" kullanmanız yeterlidir.
 • "SMS ile Giriş Şifresi" uygulanması halinde daha önce para transferleri için gönderilen "SMS ile Doğrulama" mesajları gönderilmez.
 • Eğer şifreniz size 3 dakika içinde ulaşmazsa, telefonunuzun mesaj hafızasının dolu olmadığından ve kapsama alanı içinde olduğundan emin olup, yeniden şifre talep edebilirsiniz.
 • Eğer sistemimizde kayıtlı güncel bir telefon numaranız yoksa, size en yakın Paramatikten veya şubemizden telefon numaranızı kaydedebilirsiniz.

SIM kartınızı değiştirdiyseniz 

SIM kartınızı değiştirmeniz durumunda güvenliğiniz için tek kullanımlık şifre içeren SMS'ler bloke edilmektedir.

Yeniden SMS ile tek kullanımlık şifre almak için 444 0 333 Alo Garanti veya şubelerimizden "SIM KART değişikliği" bildiriminizi yapabilirsiniz. 

SMS ile Giriş Şifresi'nin gerekmediği durumlar:

Şifrematik/Cep Şifrematik ya da Mobil İmza ile Garanti İnternet'e giriş yapan müşterilerimiz için "SMS ile Giriş Şifresi" uygulanmaz.

Garanti İnternet Tanımlamalar menüsünden Şifrematik/Cep Şifrematik talep edebilirsiniz.

Yurt Dışına SMS gönderimi:

SMS ile Giriş Şifresi yurt dışına da gönderilmektedir. Bulunduğunuz ülkede SMS altyapısından ya da mobil operatörlerden kaynaklanan problemler yaşıyorsanız Şifrematik ya da Cep Şifrematik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu uygulamada kullanılan SMS'lerin özellikleri:

 • Normal SMS'lerden çok daha hızlı ve saniyeler içinde alıcısına ulaşır.
 • İçerikleri bütünüyle gizlidir, sadece alıcı telefon üzerinde görüntülenir.
 • 3 dakika içinde alıcısına ulaşmayan "Giriş Şifreleri"nin gönderimi iptal olur ve bir daha alıcısına ulaşmaz.

Tüm sorularınız için 444 0 333 Alo Garanti'den yardım alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet GirişGaranti İnternet Giriş

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Şifrematik'in şifreleri ne kadar süreyle geçerli? Unutursam ne yapmalıyım?

  Her üretilen Garanti İnternet şifresi 36 saniye boyunca geçerlidir. Bu süre içerisinde Garanti İnternet'e bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

  Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi

 • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

  Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 30 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi